Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook arkadaş sınırı kaçtır ?

Facebook arkadaş sınırı kaçtır ?

Bildiğiniz gibi, Facebook’da arkadaş ekleyebilmek için belirli bir sınır vardır. Bu sınıra ulaştıktan sonra arkadaş ekleyemezsiniz. Araştırmalara göre insanlar sadece 150 kişi ile gerçekten arkadaş olabilir. Peki Facebook arkadaş ekleme limiti kaçtır ?

Reklamlar

5.000 arkadaş ekleme limiti

Facebook’un açıklamalarına baktığımız zaman 5.000 arkadaş limitiniz vardır. 5.000 üzerinde ziyaretçiniz veya arkadaşınız varsa “Abone ol” işlevini kullanarak takipçileriniz gönderilerinizi takip edebilir fakat arkadaş listenize ekleyemezsiniz. Takipçi için herhangi bir sınır yoktur. Daha fazla arkadaş ekleyebilmek için, mevcut arkadaşlarınızı, arkadaşlıktan çıkarmanız gerekmektedir.

Son zamanlarda arkadaşlık limitinin kaldırıldığı ile alakalı yalan haberler yapılıyor fakat resmi kaynaklardan böyle bir bilgi verilmedi. Arkadaşlık limitinin kaldırmaya yönelik uygulama ve linklere tıklamamalısınız. Eğer daha fazla arkadaşa ihtiyacınız varsa, profil bunun için yeterli değildir. Facebook sayfaları bu tarz kullanıcılar için daha faydalı olabilir.

Reklamlar

Arkadaşlık limiti Facebook’un tamamen ticari sebeplerden kaynaklanıyor. İlerleyen zamanlarda bu limit artırılırsa yazımızı güncelleyeceğiz. Son bilgilere göre limit 5.000‘dir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Çok bilgilendirici teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*