Anasayfa / Donanım / En iyi Modem Markası Hangisi

En iyi Modem Markası Hangisi

Modem

Reklamlar

Ülkemizde internet bağlantısı tekniği için en yöntem Adsl bağlantıdır. Modemler yerel ağ bağlantınızı, uzaktaki bir bilgisayara bağlayan aygıtlardır. Modemler, verileri ses sinyallerine ,ses sinyallerini verilere dönüştürerek verileri taşır. ADSL2 ,Modem, DSL, SDSL ,HDSL ,T-DSL, VDSL, UDSL gibi birçok bağlantı tekniklerinde kullanabileceğiniz en iyi modemleri sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Günümüzde Kablosuz bağlantıların yaygınlaşmasından sonra, modem bağlantı kalitesi ve kablosuz bağlantı kalitesi oldukça önem kazanmaya başladı. Kullanıcılar özellikle Wireless ağlarda daha hızlı olan modemler tercih etmektedir. Bu tarz modemlerde’de birçok sayısal değerler var ve bu değerler kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Bugün ev kullanıcıları için modemler önereceğiz. iş yerleri için çok farklı tekniklerde kullanılabilecek router ve modemler bulunmaktadır.

Reklamlar

Kablosuz Modemlerde sıkça gördüğümüz 54mbps, 125 mbps ve 300 mbps gibi değerler ne anlama gelir ?

Bu değerler modeminizin kablosuz olarak desteklediği bağlantı hızını göstermektedir. Ama ülkemizde genellikle adsl bağlantıları oldukça düşüktür.

Normal bir internet kullanıcısının internet hızı 8 Mbps‘dir. TTnet’in modeminize ulaştırdığı bağlantı hızı 4-5 Mbps civarındadır. Download hızınız’da en fazla 600-700 Kbps olduğunu varsayarsak, burada modeminizin bu özellikte olması sizin için çok önemli değildir. Bu sebepten bu değerleri çok fazla dikkate almanız önemli değildir. Fiyat + Performans olarak düşünerek çok fazla arıza yapmayan ve servis ağı iyi bir modemi tercih etmek sizin için yeterlidir. Aşağıdaki 4 markadan herhangi biri sizin için yeterli olacaktır.

  • Airties
  • TPLINK 
  • Zyxel
  • Asus

Model olarak fiyatı size uygun gelen bir model seçebilirsiniz. Düşük standartta modemlerde yukardaki markalar haricinde markalardan kullanmamanızı tavsiye ederiz. Piyasada birçok farklı marka bulunmakta. Model tavsiyesi isteyen kullanıcılar yorum gönderebilir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*