Anasayfa / Donanım / HDD ile SSD Arasındaki Farklar

HDD ile SSD Arasındaki Farklar

Harddisk alırken bilmeyen kullanıcıların ikilemde kaldığı unsur olan HDD Harddisk ve SSD Harddisk seçeneği arasında kalmakdır. Sorunun cevabı SSD dir, SSD Harddisk ve HDD Harddisk arasında karar vermeniz gerekirse bu kesinlikle SSD harddisk olmalıdır, İki harddisk arasında gerek hız gerek güvenli koruma bakımında çok büyük farklar vardır.
HDD Harddisklerde çalışma mantığı yuvarlak bir diskin belli noktalarına bilgi yazılır ve bilgisayar bunu okumak için disk döner ve bilgiye gelir ve biz bu diskin dönmesini bekleriz. SSD Harddisklerde bu sistem çok farklıdır disklerin dönmesine ihtiyaç duymadan bilgiler farklı yerlerde olsa bile direk bilginin okunduğu bir sistemdir buda HDDlerden çok hızlı olduğunu kanıtlamaktadır.

Reklamlar

——————————————————————————————-

HDD HARDDİSK HIZI

Reklamlar

HDD Harddisk

SSD HARDDİSK HIZI 
SSD Harddisk

Fakat SSD Harddisklerin fiyatları oldukça fazladır buna çözüm nasıl yapabilirim?
Buna çözüm 2 adet harddisk almaktır. 80-128 GB lık bir SSD harddisk alarak işletim sistemini bunun üzerine kurabiliriz, bu bilgisayarın hızlı açılmasını programların hızlı çalışmasını yani bilgisayarımızın hızlı olmasını sağlıcaktır. Fakat bana 80-128 yetmez diyorsan 2. bir HDD harddisk alabilirsin bu harddiske film, oyun gibi büyük boyutlu dosyalarını kaydedebilirsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*