Anasayfa / Donanım / Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor çözümü

Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor çözümü

Reklamlar

Intel, Ati, Nvidia vb. donanım sürücüleri kurulumunda karşılaşılan, “Bu sistem, yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor” hatasını nasıl gidereceğinizi anlatacağız. Birçok driver yüklemesi sırasında hata ile karşılaşabilirsiniz. Hatayı dikkatli okuduğumuz zaman, çok açık bir şekilde bilgi verdiğini görebiliyoruz. Sisteminizde Nvidia’ya ait bir ekran kartınız var fakat siz intel’in herhangi bir yazılımını yüklemeye çalışıyorsunuz. Dolayısıyla yazılım gereksinimlerini karşılayan bir donanım olmadığı için, yükleme hata verecektir. Hatanın detaylı açıklaması bu şekildedir.

Şimdi hata’nın çözüm adımlarına göz atalım. Laptop kullanıyorsanız işlem biraz daha kolay, masaüstü bilgisayarlarda, laptoplara göre sistem için gerekli driver’ı bulmak biraz daha karmaşık bir işlemdir.

Reklamlar

Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor çözümü

intel ekran kartlarında bu hata ile karşılaşıyorsanız, Intel Driver Support Assistant yazılımını kurarak, herhangi bir hata almadan yazılımını yükleyebilirsiniz. Yazılım, otomatik olarak uyumlu sürücünüzü tespit ederek kuracaktır.

Intel Driver Support

Linke tıklayıp açılan ekranda “Download now” yazılımına tıklayarak indirin. Yazılımı kurduktan sonra otomatik tarama yaparak driver’ı kuracaktır.

Nvidia ekran kartınızı yüklerken hata alıyorsanız GeForce Experience yazılımını kurabilirsiniz. Yazılım ile, NVIDIA’nın yeni sürücü sürümlerini size otomatik olarak bildirir. Tek bir tıklama ile, masaüstünüzden ayrılmadan doğrudan sürücüyü yükleyip güncelleyebilirsiniz.

GeForce Experience

Ekrana giriş yaparak download now seçeneğine tıklayarak yazılımı indirin.

Genellikle bu hata, ekran kartlarında karşılaşıldığı için öncelikle ekran kartlarında hatayı nasıl gidereceğinizi anlattık. Şimdi gelelim diğer driver’lara. Ekran kartı haricinde, ses kartı, kablolu ve kablosuz aygıtları yüklerken de hata alabilirsiniz.

Öncelikle sürücünüzü tespit etmeniz gerekiyor. DriverPack yazılımını kullanarak tüm sürücülerinizi otomatik yükleyebilirsiniz. https://drp.su/tr adresine giriş yaparak işlemi yapabilirsiniz.

Bulamadığınız ve hata aldığınız sürücü modellerini yorum olarak atarsanız tekrar yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. elinize sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*