Anasayfa / Web Tasarım / Dmoz Nedir ? Dmoz hakkında Hersey

Dmoz Nedir ? Dmoz hakkında Hersey

Dmoz nedir?

Reklamlar

Google web sitelerinin bazı kaliteli dizinlerde yer almasından hoşnut kalır. Bu dizinler elbette çöp haline gelmiş olan dizinler olduğunda siteye yarardan çok zararı dokunur. Ancak Dmoz gibi kalitesinden ödün vermeyen ve gerçek kullanıcılar tarafından takip edilen bir dizin sizin Google da daha yüksek değerlere sahip olmanıza ön arka olur.

Aslında Dmoz’un hikayesi oldukça farklıdır. İnternetin ilk zamanlarında kullanıcılar sörf yapmak için yalnızca Google’ı kullanmıyorlardı. Tüm sitelerin bir arada toplanması onlar için büyük bir kolaylık olabilirdi, Dmoz da bunu yapanlardan birisidir. Elbette Dmoz ile birlikte sayısız web dizini meydana gelmiştir. Ancak dmoz kaliteli ve net kuralları olan siteleri bünyesinde barındırmaktadır.

Reklamlar

Titizlik ile kayıt alan Dmoz da haliyle zamanla Google tarafından sevilmiş, kullanıcılar içinde önemli bir SEO değeri almıştır. Günümüzde Dmoz’a kayıt olmak artık eskisi kadar zor değil diyebiliriz. Çünkü artık kategoriler daha belirgin. Dmoz’a başvuru yapmadan önce mutlaka sitenizin biraz hitlenmesini ve hatta eğer imkanınız varsa yaşını doldurmasını bekleyiniz. Eski siteler Dmoz’a çok daha çabuk kabul edilir.

Detaylar için: www.Dmoz.org

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*