Anasayfa / Yazılım / Chrome Sekme Sesi Kısma Kısayolu Aktifleştirme

Chrome Sekme Sesi Kısma Kısayolu Aktifleştirme

Google Chrome tarayıcılarda sekme ses bildirim ekranı sayesinde, tarayıcıdan gelen sesin hangi sekmeden geldiğini görebiliyorsunuz. Şimdilik kararlı sürümde sadece ses smgesini görebiliyorsunuz. Aşağıdaki ayarları yaparak sekmeye giriş yapmadan sesi kısma özelliğini de aktif edebilirsiniz.

Reklamlar

Bu özellik sayesinde tarayıcı sekmelerinden gelen sesi tek bir tuşla kapatabilirsiniz. Bu özellik, ilerleyen zamanlarda kararlı sürüme de gelecektir diye düşünüyoruz fakat şimdilik sadece deneysel ayarlar seçeneğinden aktif edebilirsiniz. Ayarları yapmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip ediniz.

Tarayıcı adres çubuğuna; chrome://flags/#enable-tab-audio-muting yazarak enter tuşuna basıyoruz.

Reklamlar

Sekme sesini kapatma kullanıcı arayüzü kontrolü Mac, Windows, Linux, Chrome OS Etkinleştirildiğinde, sekme şeridindeki ses göstergeleri de sekme sesini kapatma kontrolleri gibi iki tane olur. Bu aynı zamanda, seçili birden fazla sekmenin sesini hızlı şekilde kapatmak için sekmenin bağlam menüsüne komutlar ekler.

Sekme sesini kapatma kullanıcı arayüzü kontrolü seçeneğinin hemen altında bulunan “Etkinleştir” seçeneğine tıklayın.

Artık sekmelerinizin üstünde bulunan ses simgesine tıklayarak, sekmeden gelen sesi kısabilir veya açabilirsiniz.

Özellikle internette gezinirken bazı sitelerin arka planında otomatik olarak devree giren müzik ve videolardan gelen seslerden rahatsız olan kullanıcılar, özelliği aktif ederek bir tıkla bu sesleri kapatabilir. chrome://flags ekranına giriş yaparak Google Chrome tarayıcının birçok deneysel ayarlarına ulaşabilirsiniz. Sitemizde birçok resimli anlatım ile bu konuda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*