Anasayfa / İnternet / Chrome Dil Ayarları Nasıl Yapılır

Chrome Dil Ayarları Nasıl Yapılır

Chrome dil ayarlarının nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız. Google Chrome tarayıcınızı farklı dillerde kullanmak istediğiniz zaman ayarlar’a girerek dil ayarlarını yapmanız yeterlidir. Dil ayarlarınızı yapılandırdığınız ve varsayılan olarak seçtiğiniz diller , kullanım diliniz olmaktadır. Bunun haricinde dil ayarlarınızı yapılandırarak diğer dillerde çeviri ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Reklamlar

Chrome dil ayarları nasıl yapılır ?

Öncelikle chrome ayarlar ilgili simgeye tıklayarak Chrome ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz.

Sayfanın altındaki Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın

Reklamlar

Diller seçeneğine gelerek “Dil ve giriş ayarları” menüsüne tıklıyoruz.

NOT: Sayfa çeviri önerilerini görmek istemiyorsanız “Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçeneği karşısındakş tik’i kaldırınız.

Chrome diller

Tarayıcınızı Türkçe olarak ayarlamak istiyorsanız Türkçe seçeneğinin karşısında bulunan “Google Chrome için bu dili kullan ” seçeneğini işaretleyin.

chrome turkce dil

İngilizce veya diğer diller içinde ayarlamak istediğiniz dili seçerek “Chrome için bu dili kullan” seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Diller için sayfa çevirileri almak istemiyorsanız “Bu dildeki sayfaları çevirmeyi öner” seçeneğindeki tik’i kaldırabilirsiniz.

chrome ingilizce dil

Eklemek istediğiniz dil listede yoksa sol alt köşede bulunan “Ekle” menüsünü kullanarak eklemek istediğiniz dili seçebilirsiniz. Dil ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra Google Chrome’u kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Ayarları yapmanıza rağmen tarayıcı dili değişmiyorsa tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*