Anasayfa / Yazılım / Bilgisayarım Windows 10 Kaldırır mı

Bilgisayarım Windows 10 Kaldırır mı

windows 10 kurulum 8

Reklamlar

Bildiğiniz gibi Microsoft herkesi ter köşeye yatırarak Windows 10’u duyurdu. Daha önce Windows 10 hakkında birçok paylaşımlar yaptık. Windows 10 kurulumu nasıl yapılır konusunu resimli olarak sizlerle paylaşmıştık. Herkes Windows 9 hakkında haberler yaparken Windows; akıllı telefon , tablet ,notebook ve masaüstü bilgisayarlar için destek sunan Windows 10 duyuruldu.

Microsoft iletişim müdürü Frank Shaw’ın attığı tweet’e göre Windows 10 sistem gereksinimleri, Windows 8 ile aynı olacakmış.

Reklamlar

Windows 10 sistem gereksinimleri:

  • 1 GHZ PAE, NX ve SSE2 destekli işlemci
  • 32 Bit için 1 GB, 64 Bit için 2 GB RAM
  • 32 Bit için 16 GB boş depolama alanı, 64 Bit için 20 GB boş depolama alanı
  • WDDM sürücülerine sahip DirectX 9 destekli ekran kartı

Açıklanan bu gereksinimlere göre özellikler oldukça düşük tutulmuş durumda. Bu özelliklere bakıldığı zaman birçok farklı platformlarda kullanılabileceği anlaşılıyor. Windows 8 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz geçiş hakkı tanınacaği belirtilmişti. Windows 10 hakkında bilgiler gün geçtikçe daha netleşmektedir. Yeni haberler ve gelişmeleri gün geçtikçe sizlerle paylaşacağız. Windows 10 teknik sürümü sitemizde arama yaparak indirebilirsiniz. Microsoft bu test sürümünü ücretsiz olarak indirme hakkı tanıyor. Bakalım windows 8 ve 8.1’de yaşadığımız hayal kırıklığını yeni sürüm ile giderebilecek mi ?

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*