Anasayfa / İnternet / Hotmail Mail Nasıl Atılır

Hotmail Mail Nasıl Atılır

Outlook-2013

Reklamlar

Hotmail veya outlook.com aracılığıyla mail nasıl atılır ? resimli olarak anlatmaya çalışalım.  Birçok kullanıcı için basit gelen bu işlemler amatör kullanıcılar için oldukça zor olmaktadır. Konu hakkında bilgisi olmayan kullanıcılar için kaynak niteliğinde olması amacıyla anlatım hazırlanmıştır.

Hotmail Mail nasıl atılır ?

1. Öncelikle Hotmail.com’a giriş yaparak kullanıcı adı ve şifrenizi girerek mail hesabınıza giriş yapın.

Reklamlar

2. Sol üst bölümde bulunan “Yeni” butonuna basarak ilgili ekranı açıyoruz.

hotmail yeni

3. Son olarak mailimizle alakalı alanları dolduruyoruz

Kime : Mail’i atacağımız kişinin e-mail adresini

Konu: Atacağımız mailin konusu ve alt alana mail içeriğimizi giriyoruz.

Bilgi ve gizli menülerine maili iletmek istediğiniz kişiler varsa ekleyebilirsiniz. Örneğin attığınız maili yöneticinizinde görmesini istiyorsanız bilgi ekranını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gizli menüsünde eklemiş olduğunuz kişi karşı tarafa görünmeyeceğinden özel durumlarda bu allanı kullanabilirsiniz.

hotmail mail atma

Gönder butonuna basarak maillerinizi gönderebilirsiniz. Hotmail sayfasını kullanarak 2 adımda maillerini gönderebilirsiniz. Mail atma hakkında diğer sorularınız için yorum atabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. microsoft hotmail le ilgili bir sorunum var. Hotmail hesabımı kapatamıyorum. kodu giriyorum ama microsoft sitesi bozuk o yüzden hesabımı kapatmak ta zorluk yaşıyorum. Bu sorunun çözülmesi için microsoft hotmail sitesinin değiştirilmesini istiyorum. Hem site yenilenirse daha güzel olur. Yeni hotmail hesabı açmak istiyenler de zorluk yaşamazlar. Çünkü yeni hesap açmak istediğimiz de üye olma sayfası çıkmıyor. Beyaz ekran görüntüsü veriyor ve bekliyoruz açılmıyor. Bu sorunun biran önce çözülmesini istiyorum.

  2. Elif NAZ Çelik

    Benim göndermem gereken çok önemli mailler var.Lakin ben , Outlook adı verilen şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.Normal bir biçimde Google ‘a hotmail yazarak kendi oturumumu açmama rağmen, yine de “yeni” butonunu göremedim.Çok çabalamama rağmen herhangibir sonuç elde edemedim.Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*