Anasayfa / İnternet / Chrome “Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor” Çözümü

Chrome “Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor” Çözümü

chrome bu seçenek yöneticiniz tarafından

Reklamlar
Merhaba ozengen.com takipçileri. Chrome tarayıcılarda son zamanlarda birçok hijacker virüsler ortaya çıkmaya başladı. Portalsepeti , websearch, zensearch,zsearch, vb birçok zararlı ana sayfanıza yerleşir ve “Bu seçenek , yöneticiniz tarafından denetleniyor” hatası alırsınız.
Anlatım ile sorunu çözemeyen kullanıcılar Ammyy programını indirerek İD bilgilerini https://www.facebook.com/serkancataltas adresine mesaj olarak atarsa uzaktan bağlanarak yardımcı olabiliriz.
Ana sayfanız Netmahal.com  virüsü bulaştıysa alternatif anlatımımızı uygulayın Giriş için Tıklayın
Arama Motorları yönet veya ana sayfanızı değiştirme bölümleri pasif duruma geldiği için herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Şimdi bu hatadan kurtulmak için yapacağımiz işleme geçelim.
 • Bilgisayarıma Girin.
 • C:\ Windows \ System32 \ GroupPolicy klasörüne giriş yapın.
 • Burada bulunan Registry.pol dosyasını silin

chrome registry

Eğer dosyayı göremiyorsanız gizli durumda olabilir. Klavyede ALT tuşuna basarak Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm menüsü altında bulunan seçeneklerden

Reklamlar

Gizli klasörleri Göster‘i işaretleyerek ve Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle (önerilen) işaretini kaldırın.

klasör seçenekleri

İşlemi yaptıktan sonra tekrar dosya yolunu takip ederek silmeyi deneyin.

Dosyayı sildikten sonra aşağıdaki işlemi yaparak Chrome ayarlarını sıfırlayın.

chrome sıfırla

 1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü chrome ayarlar  tıklayın.
 2. Ayarlar‘ı seçin.
 3. Gelişmiş ayarları göster‘i tıklayın ve “Tarayıcı ayarlarını sıfırlama” bölümünü bulun.
 4. Tarayıcı ayarlarını sıfırla‘yı tıklayın.
 5. Görüntülenen iletişim kutusunda Sıfırla‘yı tıklayın. Not: “Mevcut ayarlarınızı bildirerek Google Chrome’u daha iyi hale getirmemize yardımcı olun” onay kutusu seçildiğinde, Chrome ayarlarınız anonim olarak Google’a gönderilir. Bu ayarları bildirmeniz trendleri analiz etmemize ve gelecekte istenmeyen ayar değişikliklerini önleyecek çalışmalar yapabilmemize olanak sağlar.

 

Yukardaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Chrome tarayıcınızı açarak ayarlar bölümünden tekrar kontrol edin. işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız taktirde hatadan tamamen kurtulacaksınız. Son zamanlarda ortaya çıkan ve ana sayfanıza yerleşen birçok virüsü bu yöntemi kullanarak temizleyebilirsiniz. İşlemi yaparken sorun yaşayan kullanıcılar yorum atarsa tekrar yardımcı olabiliriz.

Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor hata giderme

Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor sorunu

Bu seçenek yöneticiniz tarafından denetleniyor portalsepeti.com kaldırma

Portalsepeti kaldırma kesin çözüm

Reklamlar

38 yorum

 1. Serkan Tuğba Çataltaş

  Tarayıcı Kısayolları temizlediniz mi ?

 2. Serkan Tuğba Çataltaş abi ben alt tuşuna basıyorum fakat araçlar gelmiyor win8 laptop ta oldu bu sorun yardımcı olabilir misin ?

 3. mrb dediğiniz gibi Registry.pol dosyasını sildim ayarlarıda sıfırlamama rağmen hala aynı dertten muzdaribim hatta arama kısmından regediti bile denedim ama olmuyor yardımcı olabilirseniz sevirim 🙁

 4. Serkan Tuğba Çataltaş Mesaj attım faceden

 5. dostum… sana söyleyecek kelime bulamıyorum… 3 günlük uğraş sonrası bu kadar basit olmasını beklemiyordum şahsen… TEŞEKKÜRLER…

 6. Serkan Tuğba Çataltaş

  Sayfamızdan uzaktan yardım talebinde bulunun bağlanıp kontrol edelim.

 7. Serkan Tuğba Çataltaş Evet dosyayı sildim, bütün pasifliklerde kalktı, hepsi aktif oldu artık ayarları değiştirebiliyorum. hatta varsayılan aramada düzeldi ama nasıl oldu anlamadım. İlk size yazdığımda kalkmamıştı. Fakat yine her açılışta netmahal.com sayfası geliyor. Regeditten temizledim, hedef uzantısından da sildim.

 8. Serkan Tuğba Çataltaş

  Bahsettiğimiz dosyayı silebildiniz mi ?

 9. Dediklerinizi yaptım fakat arama motoru varsayılan ibaresi hala değişmedi ve bu seçenek yöneticiniz tarafından destekleniyor yazısı hala var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*