Anasayfa / Windows 10 / Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi Win10 çözüm

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi Win10 çözüm

Windows 10 işletim sistemlerinde, “Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi” hatasından nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. Aşağıdaki iki yöntemden birini kullanarak, hatadan kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi aslında bir hata değildir. Windows, güvenilir olmayan uygulamalar için, yönetici hesabı dışındaki hesaplara yükleme için izin vermemektedir. Bu tamamen sistemi korumak amaçlıdır. Dilediğiniz zaman bu izin ayarlarını değiştirerek, güvenlik yöntemini kapatabilirsiniz.

İlk olarak net user komutunu kullanabilirsiniz. Başlat / Arama alanına / Cmd yazarak yönetici olarak, komut satırını çalıştırın

Reklamlar

Aşağıdaki komutu kopyalayarak çalıştırın.

net user administrator /active:yes

İşlem başarıyla tamamlandı uyarısını gördüyseniz, uygulamayı tekrar yüklemeyi deneyerek hatanın kalktığını görebilirsiniz.

Alternatif olarak, yerel ilkelerde küçük bir değişiklik yaparak da uyarıdan kurtulabilirsiniz.

Başlat / Çalıştır’a secpol.msc yazarak yerel güvenlik ilkesi ekranına giriş yapıyoruz.

Yerel ilkeler / Güvenlik seçenekleri seçeneklerini takip edin “Kullanıcı hesabı denetimi: Yerleşik yönetici hesabı için yönetici onay modu” ekrana çift tıklayıp özelliği kapalı duruma getirin. İşlem bu kadar!

Bu iki yöntemi kulanarak “Bu uygulama güvenliğiniz için engellendi” uyarısını devre dışı bırakabilirsiniz. İşlem hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. benim windows 10 enterprise de güvenli bir exe çalışmıyor yazılım güvenli hatta adli bilişim yazılımı diğer işletim sistemlerinde sorun yoktu. Windows 10 a yeni geçtim pc de temiz. Bu yazılımın exe sini açmıyor UAC da tam kapalı yukarıdaki 2 yöntemi de yaptım hatta yerel güvenlik ilkesindeki kullanıcı hesabı denetimi ayarlarını yukardaki resimdeki gibi yaptım hepsini. çözüm olmadı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*