Anasayfa / Multimedya / Bir kağıda birden fazla PowerPoint slayt nasıl yazdırılır

Bir kağıda birden fazla PowerPoint slayt nasıl yazdırılır

Baskı günümüzde oldukça pahalı olabilir, bu yüzden sadece ihtiyacınız olan şeyi yazdırmak için ödeme yaparak tasarruf yapabilirsiniz. Bir ders veriyor veya ders alıyorsanız, büyük olasılıkla zaman zaman büyük PowerPoint slayt destelerini yazdırmanız gerekecek ve sayfa başına bir slayt basmak kağıt ve mürekkep atıyor. Her sayfada birden çok slayt yazdırabilirsiniz.

Reklamlar

Neyse ki PowerPoint ile, sayfa başına birden çok slayt yazdırabilirsiniz. Bu işlem size mürekkep ve kâğıt üzerinde para kazandırır ve kitleniz için broşürlerin boyutunu azaltır.

Dosya> Yazdır‘a gidin ve Ayarlar seçeneğinden “tüm slaytları yazdır” düğmesinin sağındaki siyah oku tıklayın.

Reklamlar

Bu, yazdırdığınız sayfa başına kaç slaytta ve hangi yönde yönlendirileceğine dair bir dizi seçeneğinizin bulunduğu “Yazdırma Düzeni” penceresini açar. Sayfa başına en fazla dokuz slayt yazdırabilirsiniz, ancak slaytlarınız yoğun tarafta ise, bunun yerine sayfa başına dört veya altı slayt kullanmanızı öneririz.

Örnek olarak sayfa başına 2 slaytı işaretleyip yazdırma önizlemesini kontrol ettiğimiz zaman, slaytların her sayfada 2’ye bölündüğünü görebiliriz.

Daha fazla kağıt kullanmak istiyorsanız, her sayfanın her iki tarafına da yazdırabilirsiniz. Bazı yazıcılar otomatik çift taraflı yazdırmayı destekler; diğerleri için, kağıdı kendiniz çevirmeniz gerekecek. Her sayfa kağıt başına 18 slaytta, nasıl baktığınıza bakılmaksızın bir tasarruftur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*