Anasayfa / Multimedya / instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır

instagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır

İnstagram hesabı dondurulabilir mi ? instagram hesabı nasıl dondurulur ? sorularına resimli anlatımımızı takip ederek cevap bulabilirsiniz. İnstagram hesabınızı silme yöntemlerini daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bazı kullanıcılar hesaplarını silmek yerine, geçiçi olarak dondurmak istemektedir. Bu kullanıcılarımız için hesap dondurma işlemlerini anlatmaya çalışacağız.

Reklamlar

İnstagram’da dondurmuş olduğunuz hesabı, dilediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak, tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İnstagram uygulaması aracılığıyla veya telefondan işlemi malesef gerçekleştiremiyoruz. İşlemi yapmak için sadece web sitesini kullanmamız gerekiyor.  Şimdi işlemi nasıl yaptığımıza göz atalım.

Reklamlar

instagram hesap dondurma

#İnstagram.com adresine , hesabımızı kullanarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kullanıcı adımıza tıklayarak “Profilini Düzenle” seçeneğine tıklıyoruz.

profili duzenle

Profili düzenle sekmesi altında , sağ alt köşede bulunan seçeneklerden “Hesabımı geçiçi olarak kapat” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Hesabını neden kapatıyorsun ? ve Devam etmek için lütfen şifreni gir alanını aşağıdaki gibi doldurup “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilmeniz gerekenler: Hesabını silmek yerine kapatabilirsin. Bu, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir. Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.Aşağıdaki düğmeye bastığında, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek fotoğrafların, yorumların ve beğenmelerin gizli olacaktır.

 

Son olarak “Hesabınız geçiçi olarak kapatıldı. Yeniden etkinleştirmek için tekrar giriş yapın” uyarısını görüyorsanız hesabınız dondurulmuştur.

instagram dondurma

Hesabınızı tekrar giriş yapana kadar dondurmuş bulunmaktasınız. Giriş yaptıktan sonra hesap otomatik olarak tekrar açılacaktır. Hesap dondurma hakkında instagram tarafından belirlenmiş herhangi bir süre yoktur. Bu bilgiye istinaden dondurulmuş hesabınızı dilerseniz 1 yıl sonra bile aktif hale getirebilirsiniz. Hesap dondurma ve silme işlemlerinde herhangi bir hata ile karşılaşırsanız, instagram yardım merkezini kullanarak veya geri bildirim seçeneğini kullanarak durumu yetkililer’e iletebilirsiniz. Yetkililer tarafından 24 saat içinde sorununuzu çözmek için yönlendirme alacaksınız. İnstagram hakkında diğer merak edilen bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

 

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*