Anasayfa / Yazılım / Bilgisayarınıza Kırılamayan Şifre Nasıl Koyabilirsiniz

Bilgisayarınıza Kırılamayan Şifre Nasıl Koyabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba

Bilgidiğiniz gibi windows xp windows 7 ve windows 8 sistemlerde bilgisayarınıza koyduğunuz şifreleri bazı yöntemlerle kırabiliyoruz. Bu sistemlerde şifreleri nasıl kıracağınıza dair yazılarımızda sayfamızda mevcut. Çok fazla bilgisayar bilgisi gerektirmeden şifreler kolaylıkla kırılabiliyor.

Peki asıl Soru şu; Kırılamayan, Çözülmesi çok zor olan şifreleri nasıl koyabiliriz. Bunun için yine Windows’un kendi sistemi olan SYSKEY işlemini kullanacağız. Bu yöntemle koymul olduğunuz şifreyi kaldırmaları veya kırmaları mümkün değildir.

Kırılmaz Şifre Nasıl Koyulur ?

Öncelikle Başlat Menüsünden Çalıştıra geliyoruz ve buraya Syskey Yazıyoruz

syskey

Sponsorlu Bağlantılar

Daha sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Burada Şifreleme Etkin seçeneğini seçip Güncelleştir e tıklayarak Şifremizi belirleyebiliriz.

syskey şifreleme

Yukardaki işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayar açılırken karşınıza küçük bir kutuda şifrenizi soran bir ekran gelecektir. Şifrenizi bu ekrana girerek bilgisayarınızı açabilirsiniz.

Şifrenizi unutmamak için bi yerlere not edin Çünkü daha sonra kırmak gibi bir şansınız olmayacaktır. Kolay gelsin www.ozengen.com

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın