Anasayfa / Bilişim / Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır

Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır

Acemi bilgisayar kullanıcıları için; Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır ? Herhangi bir dosyayı nasıl kopyalayabilirsiniz. Resimli anlatımla anlatağız.

Reklamlar

Bilgisayar dünyasının en çok kullanılan ve bilinen kısayol tuşu CTRL + C ve CTRL + V kısayol tuşlarını kullanarak istediğiniz bir dosyayı kopyalayıp, herhangi bir alana yapıştırarak taşıyabilirsiniz. Dosya kopyalama işlemi için bu iki kısayol tuşu oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Dosya kopyalamak için;

Kopyalamak istediğiniz dosyanın veya dosyaların üstüne gelerek seçin ve ardından CTRL + C tuşlarına basarak dosyayı kopyalayın. Alternatif olarak dosyaya sağ tıklayıp kopyala seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

kopyala

Dosya yapıştırmak için;

Dosyayı yapıştırmak istediğiniz klasöre giriş yaparak; CTRL + V tuşlarına basarak dosyayı yapıştırın. Alternatif olarak dosyaya sağ tıklayıp yapıştır seçeneğini de kullanabilirsiniz.

yapistir

Dosyayı kopyadığınız yere taşımak istiyorsanız yani dosyayı kesmek istiyorsanız CTRL + X kısayolunu da kullanabilirsiniz. Kesip yapıştırdığınızda dosya kopyalanan alana taşınmakta ve eski yerinden silinmektedir. Bilgisayarda bu işlem  ile dosya kopyalama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. batuhankackin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*