Anasayfa / Bilişim / Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır

Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır

Acemi bilgisayar kullanıcıları için; Bilgisayarda kopyala yapıştır nasıl yapılır ? Herhangi bir dosyayı nasıl kopyalayabilirsiniz. Resimli anlatımla anlatağız.

Reklamlar

Bilgisayar dünyasının en çok kullanılan ve bilinen kısayol tuşu CTRL + C ve CTRL + V kısayol tuşlarını kullanarak istediğiniz bir dosyayı kopyalayıp, herhangi bir alana yapıştırarak taşıyabilirsiniz. Dosya kopyalama işlemi için bu iki kısayol tuşu oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Dosya kopyalamak için;

Kopyalamak istediğiniz dosyanın veya dosyaların üstüne gelerek seçin ve ardından CTRL + C tuşlarına basarak dosyayı kopyalayın. Alternatif olarak dosyaya sağ tıklayıp kopyala seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Reklamlar

kopyala

Dosya yapıştırmak için;

Dosyayı yapıştırmak istediğiniz klasöre giriş yaparak; CTRL + V tuşlarına basarak dosyayı yapıştırın. Alternatif olarak dosyaya sağ tıklayıp yapıştır seçeneğini de kullanabilirsiniz.

yapistir

Dosyayı kopyadığınız yere taşımak istiyorsanız yani dosyayı kesmek istiyorsanız CTRL + X kısayolunu da kullanabilirsiniz. Kesip yapıştırdığınızda dosya kopyalanan alana taşınmakta ve eski yerinden silinmektedir. Bilgisayarda bu işlem  ile dosya kopyalama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. batuhankackin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*