Anasayfa / İnternet / “Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok” Hatası Çözümü

“Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok” Hatası Çözümü

ağ bağlantısı

Reklamlar

Windows xp , Windows 7 ve Windows 8 sistemlerde karşılaşabileceğiniz “Bağlantı Sınırlı veya Bağlantı Yok” veya “bağlantı sınırlı sorunu” hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bilgisayarınızda ağ bağlantınız var fakat internet erişiminiz yok ise bu hatayla karşılaşırsınız.

Reklamlar

Hatayla ilgili görsel bu şekildedir;

sınırlı ağ

Bu hatayla karşılaşmanızın birden çok nedeni var bunlardan en çok karşılaşılan ve en önemli olanları sizlerle maddeler halinde paylaşacağım. Adım adım uyguladığınız taktirde kesinlikle çözebilirsiniz.

  1. Öncelikle modeminizi kapatıp tekrar açın ve modem ışıklarını kontrol edin. Eğer ADSL veya DSL ışığı sabit yanmıyorsa Telefon hattını kontrol etmeniz gerekir.
  2. Kablolu bağlantı kullanıyorsanız Modem ve bilgisayar tarafındaki kabloları çıkarıp yeniden takın. Ayrıca modeminizde birden fazla giriş varsa diğer girişlere takarak deneyebilirsiniz. Kablosuz modemlerde bağlatıyı kesip tekrar bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  3. Antivirüs yazılımınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Antivirüs’ü devre dışı bırakarak tekrar deneyin.
  4. En çok karşılaşılan sorun ADSL ışığının sabitlenmemesidir. Adsl ışığı sabitlenmiyorsa 444 0 333 telekom arıza destek hattından destek alabilirsiniz. Adsl hattınızı modemden çıkartıp telefon takarak da test edebilirsiniz.
  5. Son olarak modeminizi fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.  Modeminizin ip’si ile arayüzüne girip (192.168.2.1 , 192.168.1.1,10.0.0.2 ) fabrika ayarlarına dönüp tekrar kullanıcı bilgilerinizi girmelisiniz. Bu konuda modeminizin kullanım kitapçığına bakarak destek alabilirsiniz.

Arızaya neden olacak 5 maddeyi sizlerle paylaştık. Ozengen.com olarak sorununuzun düzelmesini diliyoruz. Adım adım gidin ve her ihtimali düşünün Bu tarz arızalar tespiti ve çözümü zor arızalardır. Umarım faydalı oluruz.

Kolay gelsin.

Serkan ÇATALTAŞ

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*