Anasayfa / İnternet / Pup.optional.legacy nedir nasıl temizlenir

Pup.optional.legacy nedir nasıl temizlenir

PUP.Optional.Legacy, istenmeyen bir program veya dosyayı adlandırmak için verilen genel bir ad’dır. Potansiyel olarak istenmeyen bir uygulama, adware içeren, araç çubukları kuran veya belirsiz başka amaçları olan bir programların genel adıdır.

Reklamlar

PUP.Optional.Legacy olarak bildirilen dosyaların hepsi kötü amaçlı olmayabilir. Bir dosyanın doğru rapor edilip edilmediğinden emin değilseniz, etkilenen dosyayı birden fazla antivirüs motoruyla taranması için online virüs tarama yöntemi ile tarayabilirsiniz.

Pup.optional.legacy nasıl temizlenir ?

AdwCleaner, bu tarz virüsleri temizlemek için oldukça pratik bir yazılımdır. AdwCleaner yazılımını indirmek için tıklayın.

Reklamlar

Yazılımı indirdikten sonra çalıştırın. Otomatik olarak güncelleme yapılacak tarama başlatılacaktır. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçlar listelenecektir.

PUP.Optional.Legacy virüsünü temizlemek için “Temizle ve Onarım” seçeneğine tıklayın.

Temizleme işleminin tamamlanması için “Temizle ve yeniden başlat” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra “Temizleme işleminiz tamamlandı” uyarısını göreceksiniz. Virüs temizleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Pup.optional.legacy virüsü belirtileri

Reklam afişleri, ziyaret ettiğiniz web sayfalarına enjekte edilir. Rastgele web sayfası metni köprülere dönüştürülür. Sahte güncellemeler veya başka yazılımlar öneren tarayıcı açılır pencereleri belirir. İstenmeyen diğer adware programları, kullanıcının bilgisi olmadan yüklenebilir. Web tarayıcısının varsayılan giriş sayfasını değiştirme Tarayıcının arama sağlayıcısını ve dahili arama kutusunu değiştirme gibi belirtileri vardır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*