Anasayfa / Mobil / Apple: iPhone 5S Üretimi Baslıyor

Apple: iPhone 5S Üretimi Baslıyor

Apple,’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 5S ile ilgili tahmin ve iddialar son günlerde daha da sıklaştı. Geçtiğimiz günlerde şirketin iPhone 5S’i Eylül ayında piyasaya süreceği iddiası gündeme gelirken, Jefferies & Co.’dan analisti Peter Misek hazırladığı raporda bu söylentiyi desteklerken, Apple’ın üretime bu ay başlayacağını ileri sürdü.

Reklamlar

Misek daha önce çıkan iddialardan farklı olarak üretime bu ay itibarıyla başlayacak Apple’ın Eylül’e yetişse bile tanıtım ve beraberinde başlatılacak sevkiyatların son günlere denk geleceğinin altını çiziyor. Analist, iPhone 5S’in piyasaya çıkış tarihinin Ekim ayına sarkmasının da mümkün olduğunu söylüyor.

Business Insider‘ın haberine göre Misek, uygun fiyatlı iPhone için de bazı verileri paylaştı. Ekonomik iPhone modelinin üretimine çoktan başlandığını ifade eden Misek’e göre Apple bu orta seviye akıllı telefonu için 300 ila 400 dolar arası bir fiyatla satışa çıkaracak. Bilindiği gibi Apple, uygun fiyatlı iPhone modeli ile Çin gibi büyük pazarlarda Android’in yükselişinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Reklamlar

Misek’e göre Apple her iki iPhone modeliyle de tatmin edici satış rakamlarına ulaşacak. Nitekim dönem itibarıyla yılın dördüncü çeyreğine sarkacak satışlarda Apple’ın toplamda 50-55 milyon sevkiyata ulaşması mümkün görünüyor.

Halen satışına devam edilen iPhone 4S belirtilene göre son çeyreği 5 milyon satışla kapatırken, ilk defa kullanıcıyla buluşacak uygun fiyatlı iPhone’un 20 milyon sevkiyatı göreceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte şimdiden ilginin yüksek olduğu iPhone 5S ise ABD’de tatil döneminin yaklaşmasıyla birlikte 25 milyon adet satması bekleniyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*