Anasayfa / İnternet / 1 Milyar Dolarlık Kavga

1 Milyar Dolarlık Kavga

face_google

Google, en büyük rakiplerinden Facebook’un 1 milyar dolara satın almak istediği İsrailli uygulama şirketi Waze’e göz dikti. Mobil dünyada popülaritesi giderek artan sosyal trafik ve navigasyon uygulaması bugüne kadar birçok satın alım söylentisine konu olurken, Google’ın hamlesiyle öne sürülecek teklifin de artabileceği ifade edildi.

Google ve Facebook, teknoloji dünyasının gördüğü en büyük satın alım kavgasına tutuşabilir. 110 ülkede 45 milyonu aşkın kişi tarafından kullanılan ve sürekli güncellenen milyonlarca trafik ve harita bilgisi içeren Waze, navigasyon uygulama altyapısı geliştirmek isteyen teknoloji devlerinin yakın takibi altında.

Reklamlar

The Next Web sitesi, bu ay başında Facebook’un İsrailli şirketi 1 milyar dolar karşılığında satın almak istediğini ve görüşmelerin sonlanma aşamasına geldiğini belirtmişti.

SlashGear sitesi ise konuya yakın kaynaklardan aldığı bilgiye göre Google ile Waze arasında kapalı kapılar ardından görüşmeler yapıldığını belirtti. Kaynaklar, Google’ın kesin bir karar vermediğini ancak Waze’e birteklif götürmeye hazırlandığını öne sürdü. Yeni bir teklifin, en az 1 milyar dolar olması bekleniyor.

Reklamlar
Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*