Anasayfa / Yazılım / Windows’da Aynı Dosyalar Nasıl Silinir
Sponsorlu Bağlantılar

Windows’da Aynı Dosyalar Nasıl Silinir

Windows işletim sistemlerinde Ccleaner yazılımını kullanarak benzer dosyaları kolaylıkla tespit edebilir ve silebilirsiniz. Aynı dosyalar nasıl silinir ? Resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Eğer sisteminizde uzun süredir dosya temizliği yapmıyorsanız, bilgisayarınızda birçok benzer dosya olabilir. Bu dosyalar diskinizde gereksiz bir şekilde alan kaplamaktadır. Düzenli olarak sisteminizi tarayarak benzer dosyaları silebilir ve diskinizi daha verimli kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer dosyaları tek tek tespit ederek silmek oldukça uzun ve zor bir işlemdir. Manuel olarak işlemi yaparken birçok dosyayı gözden kaçırabilirsiniz. Ccleaner yazılımı bu konuda oldukça pratik bir işlev sunuyor. Aynı isimde dosyaları çok kısa sürede tespit ederek silmenize yardımcı oluyor. Üstelik Türkçe ve tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Yazılımı indirerek , işlemleri nasıl yapacağımıza geçelim.

Yazılımı indirmek için Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Aynı dosyalar nasıl silinir ?

Ccleaner yazılımını indirip, kurulumunu yaptıktan sonra yazılımı çalıştırın.

Solda bulunan menülerden Araçlar – Aynı Dosya Bulucu seçeneklerini tıklayın.

Uyuşma kriterleri olarak sadece “Ad ve Büyüklük” seçeneklerini işaretleyebilirsiniz. Sürücü ve klasör alanında, dosyaların taranmasını istediğiniz sürücüleri seçin.

Tüm seçenekleri işaretledikten sonra “Ara” seçeneğine tıklayın.

Ayni dosya bulucu

Tarama tamamlandıktan sonra ekranda aynı isimde olan dosyaların listesini göreceksiniz. Bu dosyaların isimleri , boyutları ve kayıtlı olduğu dosya yolunu da görebilirsiniz.

Bu işlemi otomatik yapmanız durumunda önemli dosyalarınızı silme riski olduğu için, yazılım aynı dosyaları tespit ettikten sonra silmek istediğiniz dosyaları seçmeniz gerekmektedir.

Silinmesini istediğiniz dosyaları seçtikten sonra “Seçilenleri sil” seçeneğine tıklayın. Seçtiğiniz dosyalar kısa süre içinde silinerek temizlenecektir.

Ayni dosya sil

Hepsi bu kadar ! Aynı dosyaları silme ve temizleme konusunda kullanabileceğiniz en kullanışlı ve kolay yöntem budur. Birçok yazılım bu işlemi dosya ismine göre otomatik olarak yaptığı için önemli dosyalarınızı kaybetme riskiniz vardır. Ccleaner ise dosyaları tespit ettikten sonra sizi bilgilendirdiği için kontrollü bir şekilde dosyaları silebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın