Anasayfa / Yazılım / Windows kullanıcı değiştir nasıl kapatılır

Windows kullanıcı değiştir nasıl kapatılır

Bugün, Windows 7, 8 ve 10 işletim sistemlerinde hızlı kullanıcı değiştirme ekranını nasıl devre dışı bıracağınızı anlatacağız. Bu özellik, çok kullanıcılı sistemlerde ullanıcının herhangi bir uygulamayı kapatmadan veya çıkış yapmak için ihtiyaç duymadan tek bir bilgisayardaki kullanıcı hesapları arasında geçiş yapmasını sağlar.

Reklamlar

Windows sistemlerde hızlı kullanıcı değişiminin temeli uzak masaüstü hizmetleri teknolojisidir. Windows 10’da bu özellik oldukça kullanışlı ve kullanımı çok hızlıdır. Etkin kullanıcı hesabını kaydetmeden, çok hızlı bir şekilde başka bir hesaba geçebilirsiniz . Hızlı kullanıcı değiştirme aynı zamanda arka planda çalışan program sayısını arttıracağı için cihazınızın yavaş çalışmasına neden olabilir. Cihazınızda sizden başka bir kullanıcının hesabına geçiş yapmasını istemiyorsanız bu özelliği kapatabilirsiniz.

Teknik olarak özelliği devre dışı bırakmayacağız fakat kullanıcı oturumlarında görünen menüyü pasif duruma getireceğiz.

Reklamlar

Kullanıcı değiştir seçeneği  nasıl kapatılır ?

Başlat çalıştır veya arama alanına gpedit.msc yazarak enter’a basıyoruz.

İlke düzenleyici ekranında, aşağıdaki adımları takip ederek “Hızlı kullanıcı değiştirme giriş noktalarını gizle” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayar yapılandırması / Yönetim şablonları / Sistem / Oturum açma

Özelliği etkin duruma getip tamam diyerek ayarlarınızı kaydedin.

Bu ilkeyi etkinleştirerek, yöneticiler Oturum Açma kullanıcı arabirimindeki, Başlat menüsündeki ve Görev Çubuğu’ndaki Kullanıcı değiştir düğmesini gizleyebilir.

Ayarları uyguladıktan sonra Başlat’a tıkladığınızda kullanıcı değiştir seçeneğinin pasif duruma geldiğini görebilirsiniz. Dilerseniz aynı adımları takip ederek özelliği aktif duruma getirebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*