Anasayfa / Yazılım / Windows 8 Kablosuz Wireless Açma – Kapatma

Windows 8 Kablosuz Wireless Açma – Kapatma

Merhaba arkadaşlar. Windows 8 işletim sistemlerinde kablosuz – wireless bağlantınızı kolay yoldan nasıl kapatıp açabileceğinizi anlatacağım. Kablosuz ağları kapatıp açmak için bazı laptoplarda tuş mevcuttur fakat tuş olmayan laptoplarda kablosuzu bağlantınızı başka yöntemlerle değiştirmeniz gerekir.

Reklamlar

Kablosuz bağlantı neden Kapatılır ?

Bunun için birçok neden olabilir ama başlıca nedenleri şunlar olabilir;  Bilgisayarınızı batarya ile kullandığınız zaman şarj sürenizi daha fazla uzatmak için kapatabilirsiniz. Siz yokken başkalarının internete girmesini engellemek için kablosuz ağınızı kapatabilirsiniz veya kablolu başlantı kullandığınız esnada bağlantınızın karışmaması için kapatabilirsiniz.

Windows 8 Kablosuz Nasıl Kapatılır ?

Kablosuz ağı kapatmak için birçok yöntem vardır

Reklamlar
  • Ağ bağlantılarınıza girerek bağdaştırıcı ayarlarından kablosuz ağınıza sağ tıklayıp devre dışı bırak diyerek kablosuzu kapatabilirsiniz.

devre dışı bırakma

  • Laptopunuzun genellikle ön tarafından kablosuz ağı kapatıp açma tuşu varsa bu tuş ile kablosuz ağınızı kapatabilirsiniz.
  • FN (fonksiyon) tuşu yardımı ile klavyenizdeki F tuşları ile wireless simgesi bulunan kısayol tuşlaraına basarak kapatıp açabilirsiniz. Örneğin: Acer laptoplarda kısayol tuşu FN+F3 ‘tür. Bu kısayol tuşu ile acer laptoplarda kolaylıkla kablosuz ağınızı kapatabilirsiniz.
  • Son olarak windows 8 işletim sistemlerinde bulunan Kablosuz Bağlantı Açma/Kapama özelliği ile işlemi yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinizi resimli anlatım ile anlatacağım. Resimdeki işlemi yaparak Kablosuz ağ ve Bluetooth kapatıp açabilirsiniz.

Resimli anlatım:

Windows tuşuna basarak windows 8 arayüzüne geçiş yapıyoruz ve arama bölümüne Wireless yazıyoruz. Daha sonra arama sonuçlarında aşağıda listelenen sonuçlardan Ayarlar seçeneğine giriş yapıyoruz.

Ayarlar seçeneğine girdikten sonra burada bulunan Kablosuz Bağlantı Açma/Kapatma seçeneğine giriş yapıyoruz.

windows 8

Wireless – Kablosuz seçeneğini seçtikten sonra Kablosuz aygılarınızı ve Bluetooth aygıtınızı Kapatıp açabilirsiniz. 

Windows 8 işletim sistemi kullananlar için en kolay ve pratik yöntem son anlattığım yöntemdir. Fn ( fonksiyon ) tuşuda bu işlem için alternatif olabilir. Konu hakkında sorusu olan arkadaşlar yorum atarsa yardımcı olabilirim.

Kolay gelsin arkadaşlar. www.ozengen.com

Reklamlar

2 yorum

  1. bendede aynısı var düzeltebildinmi

  2. Dune kadar kablosuz ag vardi ve şimdi yok resimdeki yere girdim bluetooth var ama wifi yok yardim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*