Anasayfa / Yazılım / Windows 10 Açılış Şifresi Nasıl Kaldırılır

Windows 10 Açılış Şifresi Nasıl Kaldırılır

Windows 10  işletim sistemlerinde kurulum sırasında şifre belirlenmeniz isteniz ve bilgisayarı sürekli şifre ile açmak zorunda kalırsınız. Şifreli girişi iptal etmek ve açılışta şifresiz giriş yapmak için aşağıdaki işlemleri sırası ile yapabilirsiniz. Microsoft tarafından veri güvenliği sağlamak amacıyla parola koruması sunulmaktadır fakat her açılışta şifre girmek bazı kullanıcılar için sorun olabilir. Özellikle Windows 10 ile gelen şifre ve pin koruması kullanıcıların canını sıkan bir hal alabilir. Her ne kadar güvenliğimizi riske sokmuş olsakta şifresiz giriş için aşağıdaki resimli anlatımı uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

İşlemi tüm Windows işletim sistemlerinde yapabilirsiniz. Yöntem şifre sıfırlama değil sadece şifre ekranını kaldırmak içindir. İşlemi uygulayabilmek için işletim sisteminizin kullanıcı şifresini bilmeniz gerekmektedir.

Windows 10 Şifre ekranı nasıl kaldırılır ?

İşlemi denetim masasına girerek veya sistem ayarlarından yapabilirsiniz fakat amatör kullanıcılar için daha kolay olacağını düşündüğümüz işlemi paylaşıyoruz.

Reklamlar

1. Başlat / Çalıştır‘a girerek ya da Windowswindows + R kısayol tuşuna basarak aşağıdaki menüyü açınız.

2. Çalıştır ekranına netplwiz yazarak Enter’a basın.

netplwiz

3. Kullanıcı hesapları panelinden “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneği karşısında bulunan tiki kaldırınız. İşletim sistemi ingilizce ise “Users must enter a user name and password to use this computer” seçeneğini kaldırın.

kullanici hesaplari

İşlemi yaptıktan sonra Enter’a basarak eğer şifre belirlediyseniz şifrenizi yazın. Eğer sisteminizde şifre yoksa Uygula , tamam diyerek işlemi bitirebilirsiniz. Ayarları uyguladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatın. Artık şifre giriş ekranı ile karşılaşmadan sisteminiz otomatik olarak açılacaktır. Windows 10 ve altı işletim sistemlerinde işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınız otomatik olarak açılacaktır. Windows 10 hakkında diğer sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

5 yorum

  1. BEN DE OLMADI HATTA 2 ŞİFRE OLDU DAHA DA BATTI

  2. ömer faruk aydın

    çok teşekkürler işe yaradı

  3. teşekkürler bilgi için zaten açılış şifresini bilmedim için yapmam gerekiyodu

    • özlem hanım denetim masasından kullanıcı kimliginizi secin ardında bu hesabı degiştiri tıklayın acılan pencerede yerel bir hesap acın var yerel bir hesap acın kendinize ve o hesabı mevcut olan admin hesabınızla degiştirin ardından bu işlemi yapın pc girişiniz parola istemeyecektir eger bu işlemi yaptıgınız halde mevcut admin kimliginizle sorun yaşıyorsanız yapacagınız tek şey yerel bir eposta acmak ve admin yapmaktır onu ondan sonra buişlemle düzelecek pc !

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*