Anasayfa / Mobil / Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor çözümü

Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor çözümü

whatsapp'a girmeden mesaj gelmiyor

Reklamlar

Telefonunuzda internet bağlantınız olmasına rağmen Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor ise, yardım makalemizi inceleyerek sorunu çözebilirsiniz. iPhone ve Android cihazlarınızda bildirim sorunlarını gidermek için aşağıdaki işlemleri deneyiniz.

Whatsapp mesajlarının size gönderildiği anda ulaşması için cihazınızın ayarının doğru olarak yapılandırılması gerekmektedir. Uygulama yüklendikten sonra herhangi bir ayar değişikliği yapmadıysanız, mesajlar gönderildiği anda ekranınıza düşer fakat sonradan yapılan ayarlar veya veri tasarrufu için yüklenen uygulamalar bu gibi sorunlara neden olabilir.

Reklamlar

Sorunla ilk karşılaştığınız anda öncelikle internet bağlantınızın bağlı olduğundan emin olun. Tarayıcınızı açarak herhangi bir web sayfasına bağlanmayı deneyin. Mobil bağlantınız açık olsa dahi bazı durumlarda internet erişiminiz olmayabilir.

Whatsapp’a girmeden mesaj gelmiyor sorunu çözüm yöntemleri

 • Telefonunuza kurulu batarya tasarruf veya internet tasarruf uygulamaları varsa bu uygulamaları kaldırın. Bazı antivirüs ve güvenlin yazılımları da bu tarz sınırlamalara sebep olabilir. Bu gibi yazılımları telefonunuzdan kaldırın veya çalışmasını devre dışı bırakın.
 • Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp > Veri Kullanımı seçeneğine girerek veri kullanım seçeneğinin sınırlandırılmadığından emin olun. Eğer sınırlandırılmışsa bu seçeneği devre dışı bırakın.
 • Wi-fi ağından bağlıysanız mobil internet bağlantısından bağlanmayı deneyin veya tam tersi mobil bağlantı yerine Wi-fi üzerinden bağlanmayı deneyin.
 • Ayarlar > Uygulamalar > Menü tuşu > Uygulama tercihlerini sıfırla’dan uygulama tercihlerini sıfırlayın. Telefonunuzu şarja takarak enerji tasarrufu modunun aktif olmadığından emin olun. Enerji tasarruf modunda bazı özellikler devre dışı bırakılabilir.

 • Whatsapp uygulaması izinlerini kontrol edin ve uygulamanın tüm izinlere sahip olduğundan emin olun. Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / İzinler seçeneğini takip edebilirsiniz.
 • WhatsApp > Menü tuşu > WhatsApp Web > Bütün bilgisayarlardan çıkış yap‘a giderek WhatsApp Web’den çıkış yapın.
 • Android cihazlarda , hangouts uygulamasını başlatın ve tüm hesaplarınızda oturumu kapatın. Daha sonra Hangouts uygulamasını yeniden başlatıp hesabınıza tekrar giriş yapın.

 • Son olarak uygulama verilerini temizlemeyi deneyin. Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > Depolama seçeneklerini takip edebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yöntemlerinden biri mutlaka sorununuzu çözecektir. Eğer tüm işlemleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa cihazınızda donanımsal bir sorun olabilir. Bunun için yetkili servislerden destek alabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

 1. Ne yaptıysam olmadı WhatsApp açmadan mesaj gelmiyor operatör kaynaklı mı acaba tel de yeni önceki tel de son zamanlarda böyle yapmaya başladı arkadaşın da aynı problemi var

 2. çözdüm yaw sayende adamsın whatsapp ı açmadan mesaj gelmiyordu düzeldi şimdi

 3. paylaşımınız için teşekkürler çok işime yaradı.whatsapda bu mesaj sorunlarından cok cekmıştım cozum oldunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*