Anasayfa / Mobil / Whatsapp sabitle nedir nasıl yapılır

Whatsapp sabitle nedir nasıl yapılır

Whatsapp sabitleme özelliği, konuşmaları ekranınıza sabitleyerek konuşma penceresinin en üstünde kalmasını sağlayan bir özelliktir. Bu sayede sabitlediğiniz konuşmalara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Whatsapp ekranınızın üstüne en fazla üç adet konuşmanızı sabitleyebilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp uygulamasıı aktif olarak kullanıyorsanız gün içinde birçok kişi ile mesajlaşıyor olabilirsiniz. Bu durum sohbet ekranınızın çok karışık görünmesine sebep olabilir. Sabitleme özelliği bu karmaşayı ortadan kaldırarak, ekranın en üstünde sadece belirlediğiniz kişilerin görünmesini sağlıyor.

Whatsapp sohbet sabitleme nasıl yapılır ?

Sabitlemek istediğiniz kişinin üstüne basılı tutun.

Reklamlar

Sohbet ekranının en üstünde seçenekler listelenecektir. Bu seçeneklerden Raptiye simgesine dokunun.

“Sabitlendi” Uyarısını göreceksiniz. İşlem bu kadar !

Sabitlediğiniz sohbetler görseldeki gibi en üstte görünecektir. Sabitlenen sohbetlerinizin yanında raptiye simgesi çıkacaktır. Bu özelliği devre dışı bırakmak için sohbete basılı tutun ve tekrar raptiye simgesine dokunun.

“Sabitleme kaldırıldı” uyarısını göreceksiniz.

Bu ve buna benzer deneme aşamasında olan özellikleri kullanmak için Whatsapp Beta kullanıcı başvurusu yapabilirsiniz. Google play aracılığıyla başvuru yaparak test aşamasında bulunan tüm özellikleri kullanabilirsiniz. Yukarıdaki işlemleri yaparak Whatsapp sabitleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*