Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp grup istekleri-daveti nasıl engellenir

Whatsapp grup istekleri-daveti nasıl engellenir

Whatsapp grupları ile arkadaşlarınız ile bağlantıda kalabilirsiniz. Whatsapp grup özelliği aileleriniz, iş arkadaşlarınız, sosyal arkadaşlarınız ile iletişiminizi sağlamak için oldukça faydalı bir özelliktir.

Reklamlar

Numaranızı bilen herkes sizi gruplara davet edebilir. Eğer bu durumdan rahatsız oluyorsanız, gizlilik ayarlarınızı yapılandırarak grup davetlerini engelleyebilirsiniz. Aşağıdaki resimli anlatımı takip ederek, Whatsapp grup isteklerini – davetlerini engelleyebilirsiniz.

Whatsapp gruplara eklenmenizi nasıl engelleyebilirsiniz ? Dilerseniz sadece rehberinizde ekli kişilerin eklemesini sağlayabilirsiniz. Kişilerinizde bulunan belirli kişilerin gruplara eklemesini de engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp grup davetleri nasıl engellenir ?

Whatsapp “Ayarlar > Hesap” seçeneklerine dokunun.

Gizlilik” seçeneğine dokunun.

Gizllik ekranında “Gruplar” seçeneğini görebilirsiniz. Bu ayar varsayılan olarak “Herkes” olarak seçilidir. Yani sizi varsayılan olarak herkes gruplara ekleyebilir.

Beni kimler ekleyebilir ? Seçeneğini aşağıdaki gibi düzenleyebilirsiniz.

Herkes: Herkes tarafından gruplara eklenebilirsiniz.

Kişilerim: Bu seçeneği kullanırsanız sadece rehberinizde ekli olan kişilelr tarafından gruplara davet edilebilirsiniz.

Şunlar hariç kişilerim: Rehberinizde bulunan fakat gruba eklemesini istediğiniz kişileri seçerek, bu kişiler haric kişilerinizin eklemesini sağlayabilirsiniz.

Whatsapp gruplar davetlerini bu ekrandan sınırlayabilirsiniz. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm konular için ilgili makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*