Anasayfa / Whatsapp / Whatsapp grubundan çıkınca bildirim gider mi

Whatsapp grubundan çıkınca bildirim gider mi

Whatsapp grup konuşmaları, artık hayatımızda ciddi yer tutuyor. Artık herkesin hayatında; İş, arkadaş sohbetleri, aile grupları var. Gün içinde hiç haberiniz olmadan birçok gruba ekleniyor olabilirsiniz. Bugün, Whatsapp grubundan çıkınca neler olur ? Whatsapp grubundan çıkınca bildirim gider mi ? Sorularına resimli anlatımla cevap vereceğiz.

Reklamlar

Cevap: Whatsapp’ta gruptan çıktığınız zaman, gruptaki diğer arkadaşlarınıza herhangi bir bildirim gitmez. Herhangi bir mesaj gönderildiği zamanki gibi grup sohbetlerin en üstüne sabitlenmez. Gruptan çıktığınızın farkedilmesi için, gruptaki diğer arkadaşlarınızın grup sohbetlerine giriş yaparak, numaranızın çıkış yaptığını görmesi gerekir.

Örnek bir görsel ile anlatmak gerekirse; Gruptan çıktıktan sonra sadece görseldeki gibi “x ayrıldı” uyarısı görünür. Karşıdaki kişiin rehberine kayıtlıysanız, rehberde kayıtlı isminiz, eğer kayıtlı değişseniz numaranız görünür.

Reklamlar

Yazının başında belirttiğimiz gibi birinin gruptan çıktığını anlamak için grup sohbetine tekrar giriş yapmak gerekiyor. Bunun haricinde herhangi bildirim veya uyarı gitmemektedir.

Her durumda da karşı taraf sizin gruptan çıktığınızı görecektir. Eğer gruptan gelen bildirimlerden sıkıldıysanız “Bildirimleri sessize al” seçeneğini kullanarak, grup sohbetlerini sessize alabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*