Anasayfa / Mobil / Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma Çözüm

Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma Çözüm

Merhaba Ozengen.com takipçileri. Bugünkü yazımızda Whatsapp görüntülü arama kapatma işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Reklamlar

Whatsapp, sesli ve görüntülü aramada en çok kullanılan uygulamaların başında geliyor. Bu özellikleri ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmesine rağmen, bu özelliklerin kapatılabilir ve açılabilir durumda olmaması birçok kullanıcı için sorun yaratabiliyor.

Whatsapp görüntülü aramayı kapatmanın birkaç farklı yolu var fakat bu yöntemlerin çoğu oldukça karışık ve uygulaması oldukça zor. Üstelik uygulama her güncellendiğinde yeniden bu ayarları yapmanız gerekmektedir. Bugün sizlere sunacağımız yöntemi kolaylıkla tüm kullanıcılar uygulayabilir ve Whatsapp’ın görüntülü arama özelliğini kapatabilir. Tek yapacağımız Whatsapp’ın kameramıza erişim yetkisini düzenlemek.

Reklamlar

Android ve iPhone telefonlarda işlemi yapmak için aşağıdaki resimli anlatımları kullanabilirsiniz.

Android telefonlarda nasıl yapılır ?

Android telefonlarınızda Ayarlar / Uygulamalar / Whatsapp / Uygulama izinleri seçeneklerini takip edin.

Uygulama izinlerinde Kamera erişimini sola kaydırarak, kapatıyoruz.

Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma android

iPhone telefonlarda nasıl yapılır ?

iPhone telefonlarda Ayarlar / Whatsapp seçeneğini takip edin.

Whatsapp ayarlar ekranında Kamera erişimini sola kaydırarak kapatın.

Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma iphone

Artık sizi görüntülü olarak aramak istedikleri zaman aramalar otomatik olarak meşgul’e düşecektir. Uygulamanın kamera erişimi olmadığı için görüntülü arama yapamazsınız. Whatsapp üzerinde fotoğraf çekip karşı tarafa göndermek istediğiniz zaman da bu işlemi malesef yapamayacaksınız. Bu tarz durumlarda uygulama kamera erişimini açmanızı isteyecektir. Kamera erişimi açarak özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tıpkı görüntülü aramada olduğu gibi sesli aramalar için de mikrofon yetkisini kapalı duruma getirirseniz, sesli arama özelliğini de kapatmış olacaksınız. Whatsapp hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve sorunlar için sitemizde arama yaparak ilgili resimli anlatımlara ulaşabilirsiniz. Görüntülü aramayı kapatma konusunda sorun yaşıyorsanız yorum atarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

4 yorum

  1. Sallamayın kardeşim denedik olmuyor.

  2. merhaba bu söyledikleriniz yapmam ragmen yine görtülü aranıyorum sebep nedir

  3. şahane bir bilgi! çoook teşekkürler!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*