Anasayfa / Mobil / Whatsapp arşivlenmiş sohbetler nerede nasıl girilir

Whatsapp arşivlenmiş sohbetler nerede nasıl girilir

Whatsapp arşivlenmiş sohbetler nerede ? arşivlenen sohbetlere nasıl girilir ? Whatsapp sohbet arşivleme özelliği, konuşmalarınızı gizlemeye ve daha sonra ihtiyaç durduğunuz zaman tekrar görüntülemenize yarar. Arşivlenen sohbetler , sohbetler ekranında görünmeyecektir.

Reklamlar

Whatsapp‘ta grup ve kişi sohbetlerinizi arşivleyebilirsiniz. Arşivlenen sohbetler, Whatsapp hesabınızdan silinmez. Daha sonra görüntüleyebileceğiniz bir şekilde arşiv alanına yedeklenir. Sohbet görüşmelerinizi tek tek veya toplu olarak arşivleyebilirsiniz. Bir kişi ile yaptığınız görüşmeleri arşivledikten sonra, bu kişiden tekrar mesaj almanız durumunda , görüşmeniz arşivden otomatik olarak çıkarılmaktadır veya manuel  olarak sizde sohbeti arşivden çıkarabilirsiniz.

Whatsapp arşivlenmiş sohbetler nerede ?

Sohbet arşivlerinize ulaşmak için, sohbet ekranınızı en aşağı kaydırın.

Reklamlar

Ekranın en altında bulunan “Arşivlenmiş sohbetler” seçeneğine dokunun.

NOT: Eğer arşivlenmiş hiçbir görüşmeniz yoksa bu ekran boş görünecektir.

Arsivlenmis sohbetler

iPhone telefonlarda bu seçenek en üstte görünmektedir. Ekranı yukarı doğru kaydırın “Arşivlenmiş sohbetler’i” görebilirsiniz.

Arşivlenmiş sohbetler” ekranında , tüm arşivlenen görüşmelerinizi görebilirsiniz. Görüşmeler, normal sohbetlerden farklı olarak arşivlendi uyarısı ile görünecektir.

Whatsapp arsiv nerede

Herhangi bir görüşmeyi manuel olarak arşivden çıkarmak istiyorsanız, çıkarmak istediğiniz görüşmenin üstüne basılı tutun.

Açılan menülerden “Arşivden çıkar” seçeneğine dokunarak görüşmeyi arşivden çıkararak normal görüşmeler ekranında görebilirsiniz.

Whatsapp arsivden cikar

Görüşmelerinizi tek tek arşivlemek için Sohbetler sekmesinde, gizlemek istediğiniz sohbeti işaretleyin. Açılan seçeneklerden arşivle seçeneğine dokunun. Tüm görüşmelerinizi arşivlemek için WhatsApp Ayarlar > Sohbetler > Tüm Sohbetleri Arşivle seçeneğine dokunabilirsiniz.

Arşivlenen sohbetler, iCloud veya Google drive hesabına yedeklenmez. Sohbetlerinizine tekrar ulaşılmasını istemiyorsanız, arşivleme yerine silme özelliğini kullanmalısınız. Arşivlenmiş sohbetlerime nasıl ulaşırım ? diyen kullanıcılar için faydalı olmuştur umarız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. iyi günler.ben gecen telefonuma format atdım ve whats appde arşivlenmiş mesajlarım sılındı.bunu nasıl geri alirim?

  2. tesekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*