Anasayfa / Multimedya / Website Türkçe Çeviri Nasıl Yapılır

Website Türkçe Çeviri Nasıl Yapılır

Google Translate sayesinde dilediğiniz siteyi anında Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Sitelerin Türkçe çevirisini yapmak için kullanabilecek birçok yöntem vardır. Son güncellemeden sonra Google, çeviri alanında çok ciddi gelişmeler göstermiştir. Google Translate tarafından yapılan çevirilerde hatalar oldukça minimum’a indirilmiştir.

Reklamlar

Çeviri yaparken en doğru çeviriyi elde edebilmek için Google çeviriyi kullanmanızı öneririz. Google translate’i pratik bir şekilde kullanmak için Chrome tarayıcı kullanmanızı öneririz. Chrome’a entegre gelen çeviri özelliği sayesinde, dilediğiniz siteyi kolaylıkla istediğiniz dile çevirebilirsiniz. Farklı tarayıcılardan bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Website Türkçe çeviri nasıl yapılır ?

Google arama alanına Translate yazarak veya adres çubuğuna translate.google.com yazarak , Google çeviri sayfasına giriş yapıyoruz.

Reklamlar

Çeviri alanına çevirmek istediğiniz site adresini yazın. Kaynak dili ve çevirinin yapılmasını istediğiniz dili seçin.

Sağda çıkan site linkine tıklayın.

Turkce ceviri nasil yapilir

Google translate aracılığıyla giriş yapmak istediğiniz site çevrilmiş olarak karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Google Chrome kullanıcıları, Chrome’un sağ üstünde bulunan çeviri butonuna tıklayarak da sitelerin çevirilerini kolaylıkla yapabilir.

Bu yöntem farklı tarayıcılardan çeviri yapmak isteyen kullanıcılar için oldukça kullanışlıdır.

Site ceviri

Ayrıca Google Translate uygulamasını indirerek ios veya android telefonlarınızda da çeviri işlemini pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*