Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter güvenligi Arttırıyor
Sponsorlu Bağlantılar

Twitter güvenligi Arttırıyor

twitter_guvenlik

Twitter, son zamanlarda yaşanan ve bazı tanınmış şirketlerin de etkilendiği hesap hackleme olayları nedeniyle site güvenliğini artırdı.

Site tarafından hayata geçirilen yeni güvenlik önlemlerine göre, kullanıcılar Twitter hesaplarına iki basamaklı bir yolla bağlanabilecekler. Şirket tarafından yapılan açıklamada iki aşamalı bağlanma seçeneğinin şimdilik isteğe bağlı olduğu ama ileride daha zorlayıcı güvenlik önlemleri getirebilecekleri ifade edildi.

Twitter’ın yeni güvenlik önlemi kullanıcılarından siteye bağlanırken telefon numaralarını kaydetmelerini istiyor ve girilen numara doğrulanıyor.
Site ayrıca “phishing” olarak adlandırılan bazı hesap çalma girişimlerine karşı ise kullanıcılarından e-posta adreslerini doğrulamalarını istiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

AP HACKLENMİŞ, WALL STREET ÇAKILMIŞTI

Şirketi daha yoğun güvenlik önlemleri almaya iten olay ise haber ajansı Associated Press’in Twitter hesabının geçtiğimiz ay hacklenmesi oldu. Hacklenen hesap üzerinden Beyaz Saray’da iki adet patlama olduğu ve ABD Başkanı Barack Obama’nın yaralandığına dair bir son dakika haberi geçilmişti. Atılan bu tweetin ardından ABD hisse piyasalarında 200 milyar dolarlık kayıp yaşanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın