Anasayfa / İnternet / Tumblr Hesabı Nasıl Şikayet Edilir

Tumblr Hesabı Nasıl Şikayet Edilir

Sosyal ağ ve blog sitesi Tumblr’de, hesap veya içerik şikayeti yaparak , bu içeriklerin kaldırılmasını nasıl sağlayabilirsiniz anlatmaya çalışacağız. Her paylaşım platformunda olduğu gibi Tumblr’de kötüye kullanım halinde insanlara ciddi zararlar verebilir. Kullanıcıların içeriklerini hazırlayıp yayınladığı bu platformu kötüye kullanan kişiler, insanların özel hayatını, kişisel bilgilerini , ticari ve kişisel itibarına zarar veren birçok paylaşımlar yapabilir. Bu durumda yapılabilecek birçok işlem var fakat bu işlemler çok zaman aldığı için , en kısa ve net çözüm olan yetkililere durumu iletmekte fayda var.

Reklamlar

Blog paylaşımlarını hoyratça kullanılan bu hesapları şikayet ederek içeriklerin silinmesini ve bu hesapların kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Şikayet’te bulunacağımız ilgili sayfaya giriş yapmak için https://www.tumblr.com/abuse/privacy

Gönderilen içeriğin detayı hakkında bilgi vermemiz gerekiyor. Yayınlanan içerik sizinle alakalı nasıl bir bilgi paylaşıyor ? burada doğru kategoriyi seçmeniz gerekiyor. Genellikle kişisel fotoğrafların yayınlanması ile ilgili şikayetler çok sık oluyor. Bunun için “Özel fotoğraflarım gönderilmişti” seçeneğini seçin.

Reklamlar

“Bu konuda işleme geçebilmemiz için kimliğini doğrulamamız gerekiyor. Fotoğraflı nüfus cüzdanını tarayarak ya da fotoğrafını çekerek bize gönderebilir, eğer herhangi bir kimliğe ulaşamıyorsan üzerinde “Tumblr, this is me.” (Tumblr, bu benim.) yazan bir kağıtla kendi fotoğrafını çekip yollayabilirsin. Merak etme, bu fotoğraflar gizli tutulacaktır.”

tumblr icerik

Paylaşılan içerik hakkında mümkün olduğunca detaylı bilgiler vererek istenilen belgeleri göndermeniz gerekiyor. Burada paylaştığınız fotoğraflar ve bilgiler tamamen güvendedir. Ne kadar çok kanıt sunarsanız o kadar kısa sürede cevap alırsınız.

tumblr sikayet

NOT: İletilerinizi ingilizce olarak göndermeniz gerekiyor. Google Translate bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

“Bu arada ufak bir hatırlatma: Henüz yaşadığın sorunlara ilişkin gönderdiğin Türkçe iletilere yanıt veremiyoruz. Yine de bu formu kullanarak Destek birimimizle iletişime geçebilirsin, tek yapman gereken derdini İngilizce anlatmak. Bu konuda özür diliyoruz ve sabrın için teşekkür ediyoruz. İşlemler birkaç gün sürebilir; ancak endişen olmasın, konuyla ilgileniyoruz ve sana en kısa zamanda yanıt vereceğiz. Ayrıca: Daha çabuk işleme geçilsin diye bir gönderiyi birkaç kez rapor etmek isteyebilirsin, çok doğal; ancak unutma, bu durumda sistemimiz tıkanıyor ve sorunu çözmek için daha fazla zaman harcıyoruz. Bizi bir asansör düğmesi gibi düşünebilirsin.”

Tumblr içerikleri hakkında daha fazla bilgi için bizlere yorum gönderebilirsiniz. Ayrıca arama motorlarından içerik kaldırma konusunda yazmış olduğumuz makalemizi inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Tumblr yasaklı içerik konusunda tek çözüm sizin siteniz sagolun

  2. Tumblr da surekli bisuru fake hesaplar acan birisi var. kendisinin ciddi psikolojik sorunlari var. adi duygu ozgen su anda da @bihteryoreoglu adli hesabi aktif kullaniyor. sikayet eder misiniz burayi okuyanlar.

  3. MERhaba şikayet dilekçesini doldurdum ancak hata oluştu diyor herşeyi eksiksiz yaptım acaba gönderim gitmiş midir emin değilim çok zor tehlikeli bi durumdayım lütfen yardım edin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*