Anasayfa / Mobil / Telefonunuzda Olması Gereken Populer Uygulamalar

Telefonunuzda Olması Gereken Populer Uygulamalar

Akıllı Telefonlar Yani Android uygulamalı Telefonlarda yararlı ve olması gereken uygulamaları ve popüler işinize yarayacak uygulamarı sizler için araştırdım. Ne işe yarıyor nasıl kullanılıyor?  Burada sizlerle paylaşacağım. Umarım yararlı olur.

Reklamlar

1- Facebook

Facebook Inc, insanların arkadaşlarıyla iletişim kurmasını ve bilgi, fotoğraf, video vb. paylaşımı amaçlayan bir sosyal paylaşım web sitesidir.

2- Twitter

Twitter, küresel şehir meydanınızdır. Gerçek zamanlı hikayeleri, resimleri, videoları, sohbetleri, fikirleri ve zaman akışınızdaki her şeyi ilham alın.

Reklamlar

3- Instagram

100 milyon kullanıcı Instagram’a bayılıyor! Android cihazınızda nefis fotoğraflar oluşturup paylaşmanın ücretsiz, eğlenceli ve basit yolu.

 

4- WhatsApp

WhatsApp Messenger benzeri bir akıllı telefon uygulamasıdır. Whatsapp size internet üzerinden mesajlaşma video yollama, resim yollama gibi özellikler sunar. Whatsapp’ı “Messenger” Gibi programlardan ayıran özelliğiyse verdiği servislerdeki arkadaş listenizi değil, telefon rehberini kullanıyor olması. Whatsapp’ın önemli özelliklerinden biride servisin bilgisayarımızda kullandığımız anlık sohbet sevislerinden farkı, sürekli açık olması. Uygulama kapalı dahi olsa mesajlar sunucuda depolanıyor. Anlık bildirim özelliği açıksa anında karşı tarafa iletiliyor.

5- YouTube

Youtube, dünyanın en büyük video  portalıdır. YouTube, bir video barındırma web sitesidir. 15 Şubat 2005′te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006′da Google tarafından satın alınmıştır.”Tube” kelimesi Cathode ray tube; Televizyon Tüpünden gelmiştir. Broadcast Yourself; Kendini Yayınla sloganı ile yola çıkmıştır.

Günlük ortalama 100 milyon video izleniyor. Ayda da ortalama 20 milyon ziyaretçi siteye giriyor. 1,65 Milyar Dolar ile Google’ a satıldıktan sonra gelişimini devam ettiren Youtube aynı zamanda bağımsız bir marka olarak varlığınıda sürdürmektedir.

6- Tumblr

Tumblr, rakipleri arasında en kolay paylaşımlarda bulunabileceğiniz fonksiyonel ve hızlı bir blog servsidir. Tumblr, tumble ve blog kelimelerinin birleşiminden meydana gelmiştir. WordPress,Blogger, Blogcu, Posterous, Xanga ve Typepad benzeri blog servislerinin yaptığı görevin anısını üstlenmektedir. Ancak basitliği ve herkesçe daha rahat kullanılması kendisini diğerlerinden farklı kılıyor. Tarayıcından, telefonundan, masaüstünden, e-postandan veya olabilecek her yerden; metin, fotoğraf, bağlantı, müzik ve video gönderebilirsiniz. Kendi temanızı özelleştirerek istediğiniz her şeyi kişiselleştirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Tumblr beğenme programı ve reglog yapma programı yoktur. Twitter, Facebook Neyse ama Tumblr Blog Sitesidir, Ve Kendine Özgün Yazılar Yazıp, Resim, video paylaşabilirsiniz.

Tumblr 77,3 milyon kullanıcıya sahiptir.

7- Opera Mini web browser

Cep telefonunuzdan internete girmek için kullanabileceğiniz en iyi internet tarayıcılarından olan Opera Mini‘nin yeni versiyonu karşınızda. İnternet tarayıcıları alanında dünya çapındaki en popüler markalardan birisi olan Opera‘nın cep telefonları için geliştirmiş olduğu bu tarayıcısı da içerdiği teknoloji ve yenilikler sayesinde popülerliğini oldukça fazla hakediyor. Önceki versiyonlarından kat ve kat daha hızlı çalışan bu sürüm sayesinde artık internet sayfalarına erişiminiz çok daha kolay.

Özellikleri:

  • Arama teknolojiler geliştirilmiş bu sayede bir sayfada istediğiniz bölümü metin arama sistemi sayesinde çok hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.
  • Download ve upload özelliği de olan bu internet tarayıcısı sayesinde cep telefonunuza uyumlu olan herşeyi indirebileceksiniz.
  • Yer imlerini bilgisayarınız ile senkronize edebilmenize olanak tanır.
  • Bölge seçimi özelliklerini sunan internet siteleri için de uyumludur.
  • Sayfa kaydırma özellikleri de oldukça gelişmiştir. Aşağı-yukarı-sağa-sola kaydırmalar için numaraları kullanabilmenize olanak tanır.
  • Web tasarımcıları için CSS desteği de sunmaktadır.
  • Daha iyi görüntü kalitesi ve daha hızlı performans

8- PicsArt – Photo Studio

PicsArt – Photo Studio, telefonunuzla çektiğiniz fotoğraflar üzerinde basit düzenlemeler yapmak, metin, çizim ve efekt eklemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır.

Program içerisinde bir resim editörü, efektler, çizim ve metin ekleme bölümleri bulunmaktadır. Bu sayede fotoğrafınızı önce istdiğiniz gibi düzenleyebilir, ardından da çeşitli çekillerde süsleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu fotoğraflar sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilir, SMS ya da e-posta ile gönderebilirsiniz. Ayrıca oluşturduğunuz fotoğraflarla kendinize özgü duvar kağıtları yaratabilirsiniz.

9- Angry Birds

Angry Birds (Türkçe: Kızgın Kuşlar) Finlandiya merkezli Rovio Mobile tarafından mobil cihazlar için geliştirilen oyun. Aralık 2009′da Apple iOS için geliştirilen oyun daha sonra diğer platformlara da port edilmiştir. Örneğin facebook’ta oynanabilir, İnternet sitelerinden demoları yüklenebilir ve Google Chrome kullanıcılarına özel, Web Mağazasından Chrome’a eklenebilir. Oyun, yeşil domuzların kuşların yumurtalarını çalmasıyla başlar. Buna sinirlenen kuşlar domuzları yok etmeye çalışırlar.

10- avast! Mobile Security

Uzaktan telefon takibi/ konum belirleyici ve malware koruması.
Android otoriteleri tarafından, AV – Test, PCAdvisor, Techworld, ve şimdi 14 milyon kullanıcı tarafından önerilmektedir.

GÖRÜŞLER

AndroidAuthority: “En iyi koruma şimdi daha da iyi… daha iyisi olamaz”
Android and Me: “Alanında en iyi en iyi anti-theft çözümüdür”
AndroidPolice: “Kısaca telefonunuzun çalınması ya da kaybolmaması için ihtiyacınız olan tek şey”
Droid-Life: “Bundan daha kapsamlısı olamaz”
PCAdvisor: “Güvenlik uygulaması ararken durmanız gereken ilk liman”

11- Foursquare

Foursquare bulunduğun konumu bildirmeye dayanan ve sosyal ağ üzerinden işleyen bir uygulamadır. Ayrıca Foursquare farklı şehirleri keşefettirmeyi vaad eden, küresel konumlama sistemi (Gps)’i kullanan, arkadaşlarınızla ağ kurmanızı sağlayan bir oyun olarakta tanımlanabilmektedirfoursquare

2009 yılında kurulan Foursquare 10 milyondan fazla kullanıcısı olan ve geçtiğimiz ay 1 milyar check-in‘e ulaşan dev bir sosyal ağ. Kullanıcılar mobil site üzerinden, kısa mesajla ya da cep telefonları üzerine kurdukları Foursquare yazılımıyla bulundukları mekanları işaretliyebiliyor.

Yaptığınız checkinler Badge ismi verilen bir tür rozet (madalya) kazanıyorsunuz. Yeni geçtikleri sistemde ne kadar check-in yaparsanız ona göre bir rozetiniz olacak. Level sistemiyle gerçekleşen olan bu uygulamayla kullanıcılarını farklı mekanlarda check-in yapmaya teşvik ediyor.

12- Fruit Ninja Free

Fruit Ninja, karakter olarak sizi bir Ninja olarak konumlandıran ve meyveleri hızlı bir şekilde kesmenizi hedef gösteren popüler bir mobil oyun.

Şu ana kadar 6 milyonun üzerinde kopya satan Fruit Ninja, dokunmatik ekran üzerinden kullanılan bir kılıç ile meyvelerin hızlıca kesilmesi üzerine kurulu. Ninja ustasının verdiği talimalatlara göre hareket etmek ve onun kesme dediği nesneleri de kesinlikle kesmemek gerekiyor.

13- MessageMe

MessegeMe mesajlaşmak için en hızlı ve en eğlenceli yoldur. Ücretli mesajları unutun ve bire-bir yapılan mesajları arkadaşlarınızla ve ailenizle dünya çapında yapın, hem de ücretsiz. Bütün bu önemli kişilerle olan iletişiminiz için her şey bu uygulamada birleştirildi, böylelikle hiç zaman harcamadan YouToube videolarını, şarkılarını, ses kayıtlarını ve daha fazlasını paylaşabilirsiniz.

14- Viber : Free Calls & Messages

Sadece WiFi (Kablosuz İnternet) bağlantısına sahipseniz, hiçbir ücret ödemeden telefon görüşmeleri yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz!

Viber uygulaması, ücretsiz telefon görüşmeleri yapabileceğiniz ve arkadaşlarınızla ücretsiz mesajlaşabileceğiniz bir Android uygulamasıdır. Bunlar için sadece WiFi (Kablosuz İnternet) bağlantınız olması yeterlidir.

Herhangi bir üyelik istemeyen Viber uygulamasını, sistemin kısa mesaj (SMS) olarak gönderdiği doğrulama kodunu girdikten sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama WiFi bağlantısı kurulduktan sonra hemen aktif oluyor ve bu aşamadan sonra istediğiniz arkadaşınızla hem ücretsiz konuşabilir hem de ücretsiz mesajlaşabilirsiniz.

Ücretsiz telefon görüşmesi yapmak istediğiniz telefonlarda da Viber uygulamasının yüklü olması gerektiğini de belirtelim. Ayrıca uygulamayı 3G üzerinden de kullanabilirsiniz.

15- Temple Run 2

iOS‘ta karşımıza çıkan Temple Run, kısa sürede bir çılgınlığa dönüşmeyi başardı. Uzun bir süre boyunca App Store‘da oldukça popüler olan Temple Run‘ın bu kadar sevilmesinin nedenleri nedir?

Imangi Studios tarafından öncelikle iOS platformu için hazırlanan ve oynanışı oldukça basit olan bir yapım Temple Run. Geçtiğimiz günlerde Android versiyonu da oyuncuların beğenisine sunuldu, hatırlatmadan geçmeyelim.Temple Run’ı ilk kez oynadığınızda grafiklerin biraz eskimiş olduğunu hemen farkedeceksiniz. İlk başta rahatsız edici gelen bu durum, Temple Run’ı oynamaya devam ettikçe rahatlıkla kendini unutturmayı başarıyor.

16- El Feneri – Tiny

Cihazınız için el feneri uygulaması! İnanılmaz derecede basit ama çok kullanışlı bir el feneri uygulaması. Cihazınızın kamera LED’ini / flaşını / ekranını fener olarak kullanın.

Tiny Flashlight şu anda Android Market’teki en iyi el feneri uygulaması, çünkü:

– Kamera flaşı olan geniş bir cihaz yelpazesini destekliyor (led flaşı)
– Ayrıca, karanlıkta çok yoğun bir ışık yayan kamera flaşını kullanması sebebiyle en parlak el feneri / fener.
– Seçebileceğiniz farklı programcık arayüzlerine sahip
– Harika ve çok çeşitli ekran ışıklarına sahip
– En iyi el feneri desteğine sahip
– En iyi tablet uygulaması
– Ücretsiz

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*