Anasayfa / Teknoloji / Telefonum neden yavaş şarj oluyor çözümü

Telefonum neden yavaş şarj oluyor çözümü

Reklamlar

Akıllı telefonunuzun yavaş şarj olmasının birçok nedeni olabilir. Telefonlar, günümüz teknolojisi ile çok hızlı şarj olmaktadır. Eğer bu süre çok uzuyorsa ve bataryanız normalden daha kısa gidiyorsa, bir yerlerde bir sorun olabilir.

Kablonuzu kontrol edin

Şarj kablonuz zaman içinde aşınmalar veya kablonuzdaki yırtılmalar nedeniyle sorun yaratabilir. Özellikle orjinal olmayan şarj kabloları ile bu tarz sorunlar çok sık yaşanabilir. Eğer telefonunuz yavaş şarj oluyorsa, öncelikle kablonuzu değiştirmeyi  deneyin. Şarj kablonuzu mutlaka orjinal tercih edin.

Reklamlar

Orjinal adaptör kullanın

Piyasadan muadil bir şarj adaptörü satın aldıysanız, ilerleyen zamanlarda şarj konusunda ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Şarj kabloları, yavaş şarj etmenin yanında bataryanızın ömrünü de azaltmaktadır. Bu sebeple orjinal adaptör kullanmanızı öneriyoruz.

Telefonunuzun şarj soketini kontrol edin

Sürekli çıkar – tak yaptığımız için şarj soketlerinde zaman içinde yıpranma veya kırılmalar olabilir. Cihaz içinde gözle görünmeyen bu tarz hasarlar, cihazınızı yavaş şarj etmenize neden olabilir. Şarj soketini kontrol ettirmek için cihazın teknik servisinden destek almanız gerekmektedir.

Batarya arızaları

Normal şartlarda akıllı telefonların bataryalarının belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Uzun süre kullanılan bataryalar, cihazınızın yavaş şarj olmasına veya hiç şarj olmamasına neden olabilir. Bu tarz durumlarda bataryanızı değiştirerek deneyiniz.

Arka planda çalışan uygulamalar

Arka planda çalışan uygulamalar çok fazla enerji tüketiyorsa, şarj süresi uzayabilir. Cihazınızı şarja takmadan önce çalışan tüm uygulamaları durdurun.

Bunlar haricinde yaşanan sorunlar ve çözümler için yorum atabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*