Anasayfa / İnternet / Tango Hacklendi !

Tango Hacklendi !

İnternet üzerinden görüntülü konuşma servisi olan Tango, bir hacker grubu tarafından saldırıya uğradı. Veri tabanını çalan saldırganlar birçok bilgiyi ele geçirdi.

Görüntülü konuşma hizmeti sunan uygulamalar arasında en çokkullanılan Tango uygulaması bir hacker grubu tarafından saldırıya uğradı.Suriye hükümeti yanlısı olan Syrian Electronic Army adındaki hacker grubu, Tango‘nun 1.5 TB‘lık veri tabanını ele geçirdi.

Reklamlar

Bu veri tabanında kullanıcıların, telefon numaraları ve eposta adresleri bulunuyor. Böylesine büyük bir veri tabanını ele geçiren hackerlar, ilk başta Tango kullanıcılarının endişelenmesine sebep oldu. Tango firması olayın hemen ardından bu saldırıyı doğrulayarak kullanıcılarını rahatlatmak için güvenlik protokollerinin arttırıldığını duyurdu.

Hacker grubunun ele geçirmiş olduğu bu veri tabanın şifreli olup olmadığı ise henüz bir netlik kazanmış değil. Milyonlarca kullanıcısı olan haberleşme uygulamalarında güvenlik açıklarının olması kabul edilemez bir durum. Umarız hackerların ele geçirmiş olduğu 1.5 TB’lık veri tabanında üst düzey bir şifreleme sistemi kullanılmıştır.

Reklamlar

Tango uygulamasını daha önce kullanmadıysanız iOS için buradan veAndroid için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*