Anasayfa / Mobil / Sony Xperia Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma
Sponsorlu Bağlantılar

Sony Xperia Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Sony Xperia Z2 , Z3, Z4 ve Z5 telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır ? resimli anlatımımızı takip ederek ekran görüntüsünü kolaylıkla alabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için, bütün telefonlarda olduğu gibi kısayol tuş kombinasyonu veya ekstra uygulamalar kullanılabilir. Diğer telefonlardan farklı olarak Sony telefonlarda 2 farklı yolla ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Aşağıdaki işlemleri güncel android sistemli tüm Sony Xperia telefonlarda kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1.YÖNTEM

Power + Ses kısma kısayol tuşuna basılı tutun.

Deklanşör sesi duyulduktan sonra durum çubuğunu aşağı doğru çekerek, ekran görüntüsünü kontrol edebilirsiniz. Çektiğiniz resimlere Albümler / Ekran görüntüsü klasöründen ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Sony Xperia

2.YÖNTEM

Diğer yöntem’de oldukça kolay ve kullanışlı. Power butonuna bir kere basın ve açılan menüde “Ekran görüntüsü al” (Screen record)  seçeneğine tıklayın.

sony power

Belirlediğiniz her alanda ekran görüntüsü almak için 1. yöntem daha kullanışlıdır. Diğer yöntem tuşlarında arıza olan kullanıcılar için işe yarayabilir. Bunlar haricinde uygulamalar için Google Play Store‘u ziyaret edebilirsiniz. Tuş kombinasyonunu kullanabilmeniz için telefonunuzun en güncel android işletim sistemini kullanması gerekiyor. Aksi durumlarda sadece Power butonunu kullanarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Android 2.1 versiyonu altında telefonlarda ekran görüntüsü alma özelliği yoktur.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın