Anasayfa / Sosyal Medya / Sarahah nasıl silinir

Sarahah nasıl silinir

Son zamanların popüler uygulaması Sarahah nasıl silinir ? Konusunu resimli olarak anlatacağız. Öncelikle Sarahah nedir ne işe yarar gibi konulara değinelim.

Reklamlar

Sarahah, Suudi Arabistanlı geliştirici Zain al-Abidin Tawfiq tarafından geliştirilmiş,  arapçada “dürüstlük” anlamına gelen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Sarahah aracılığı ile kullanıcılar birbirine anonim mesajlar gönderip alabilir. Soru soran ve cevaplayan kullanıcılar tamamen gizli olduğu için anonim bir platform olarak tanımlayabiliriz. Geliştirici, kullanıcıların birbirine karşı dürüst bir şekilde soru sorup cevaplamasını amaç edinmiş. Kimlikleri belli olmayan sosyal medya kullanıcılarının daha rahat ve dürüst olacakları düşünülmüş.

Uygulama şuan marketlerde oldukça popüler durumda. Özellikle arap ülkelerinde çok fazla kullanıcıya hitap ediyor. Zaman içinde düm dünyada ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşacağını tahmin ediyoruz. Peki uygulamadan sıkıldınız ve silmek istiyorsunuz. Hesabınızı nasıl silebilirsiniz ?

Reklamlar

Sarahah hesabı nasıl silinir ?

Sarahah websayfasını açarak, hesabımıza giriş yapıyoruz.

Hesap ekranınızda “Settings (Ayarlar)” seçeneğine giriş yapıyoruz.

Sarahah ayarlar

Ayarlardan sol sekmede bulunan “Remove account” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda “Remove” seçeneğine tıklıyoruz. Bu işlemin geri dönüşü yoktur. Hesabınızı sildikten sonra tüm bilgileriniz tamamen silinecektir.

Sarahah nasil silinir

Aşağıdaki ekranı görüyorsanız hesabınız silinmiştir. Bu işlemden sonra hesabınıza giriş yapmak istediğiniz zaman böyle bir hesap yok hatası ile karşılaşacaksınız.

Sarahah silme

Hesabınızı sildikten sonra dilerseniz aynı mail adresini kullanarak tekrar hesap açabilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*