Anasayfa / Bilişim / Müjde Cepte Konusma Ucuzluyor
Sponsorlu Bağlantılar

Müjde Cepte Konusma Ucuzluyor

Operatörler arasındaki arabağlantı ücretleri yüzde 20 oranında düşürüldü. 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak uygulamaya göre cep telefonu görüşmelerinin ucuzlaması bekleniyor.

Farklı operatörlerde bulunan abonelerin birbirlerini aradıklarında operatörlerin ödediği ücretlerde değişikliğe gidildi. Sektörü düzenleyen kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu BTK‘nın yaptığı duyuru ile arabağlantı ücretleri yüzde 20 oranında düşürüldü.

Buna göre Avea için 3.70 Kuruş olan arabağlantı ücreti 2.96 Kuruş’a,Vodafone için 3.23 olan arabağlantı ücreti ise 2.56 Kuruş’a, Turkcell için ise 3.13 Kuruş’tan 2.50 seviyesine geriledi. Bu rakamların faturalara yansıma bekleniyor. Ancak oranın ne kadar olacağı operatöre göre değişiklik gösterebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Fatura oluşturulurken hesaplamada arabağlantı ücretleri önemli bir yekün teşkil ediyor. Yapılan yeni düzenleme ile bu alandaki Avrupa Birliğiseviyesinin de tutturulması amaçlanıyor. BTK‘nın kararında ayrıca hakim operatör Turkcell‘in şebeke içi ortalama fiyat seviyesi de 5.35 Kuruş’tan 4.25 Kuruş’a indirdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan düzenleme sektörde olumlu karşılanırken, düzenleme sonucunun abonelere ne oranda yansıyacağı merakla bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın