Anasayfa / Bilişim / Modem Ayarlarına Nasıl Girilir

Modem Ayarlarına Nasıl Girilir

Modem ayarlarına nasıl girilir ? konusunda resimli anlatım yapmaya çaşılacağız. Modemler üretici yazılımın olduğu bir CD ile gelmektedir. Bu yazılımlar’ı kurarak modem ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Bu işlem haricinde modem’e erişmek için ip numaralarını kullanabiliriz. Bu işlem ile herhangi bir yazılım kurmadan, sadece network kablosunu kullanarak cihazınızın ayarlarını yapabilirsiniz.

Reklamlar

Modem’e giriş yapmak için öncelikle modemimizin ip adresini öğrenmemiz gerekiyor. Modem ip numarası , kullanıcı adı ve şifre genellikle kullanım kılavuzlarında yazmaktadır.

Başlat/ Çalıştır‘a girerek cmd yazıyoruz.

Reklamlar

cmd

Komut satırına ipconfig yazarak Enter’a basın

ipconfg gateway

Varsayılan Ağ Geçidi” ip’si modem ip adresinizdir. Eğer network ayarlarınız için özel bir yapılandırma yoksa bu adresi kullanarak arayüze girebilirsiniz. İşlemden sonra Chrome, Mozilla veya Explorer tarayıcınıza giriş yaparak , adres çubuğuna 192.168.1.1 ( modem ip adresiniz ) yazıp Giriş yapıyoruz.

Modem şifrenizi bilmiyorsanız sitemizde arama yaparak modem marka ve modeller’e göre şifrelere ulaşabilirsiniz veya aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.ozengen.com/adsl-modem-giris-sifreleri/

http://www.ozengen.com/adsl-modem-giris-sifreleri/

Arayüz ekranına giriş yaptıktan sonra ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz. Eğer bu şifreler ile giriş yapamıyorsanız, modemin hemen arkasında bulunan reset butonuna 5 saniye basılı tutarak cihazı resetleyebilirsiniz. Bu yöntem ile birçok marka, model cihazın ayarlarını yapabilirsiniz. Bu işlem ile internet bağlantınızı kurmak cok az zamanınızı alacaktır. Bazı özel cihazlarda bu yöntemler değişmektedir. Sorun yaşadığınız marka veya model bilgisini bizlere iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. Cihazınıza özel resimli anlatımlar için arama yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*