Anasayfa / Donanım / Masaüstü bilgisayarda wifi özelliği nasıl açılır

Masaüstü bilgisayarda wifi özelliği nasıl açılır

Masaüstü bilgisayarlarda Wi-Fi özelliği nasıl açılır ? Aslında öncelikle sorulması gereken soru masaüstü bilgisayarımda Wi-fi özelliği var mı ? Eğer bu konuda bilginiz yoksa aşağıdaki adımları takip ederek, özelliğin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Reklamlar

Masaüstü bilgisayarınıza kablosuz özelliği dahil etmek için usb Wi-Fi dongle kullanmanız yeterlidir. İnternette ortalama 50-100 TL arasında satılan usb aparatları, bilgisayarınıza takıp gerekli yüklemeleri yaptıktan sonra kullanabilirsiniz. Görsel olarak bazı tasarım farklılıkları olabilir fakat usb wi-fi aparatları genel olarak aşağıdaki gibi bir görünüme sahiptir.

Wi-Fi özelliği kontrol edilir ve nasıl açılır ?

Wi-Fi özelliğini kontrol edebilmek için “Aygıt yöneticisi”ni kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Bilgisayarım’a sağ tıklayıp özellikler > aygıt yöneticisi seçeneğine tıklayarak ilgili ayara giriş yapın.

Listede “Ağ bağdaştırıcıları” seçeneği altında wireless donanımı olup olmadığını kontrol edin.

Alternatif olarak Denetim masası > Ağ ve internet > Ağ bağlantıları seçeneklerini takip ederek listede Wi-Fi aygıtının açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eğer donanım kapalı durumdaysa, aygıta sağ tıklayarak açık duruma getirin.

Bu iki adımı takip ederek, wi-fi özelliği ekleyebilir veya açabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlarda kablosuz özelliğini açmak için herhangi bir kısayol tuşu kullanmanıza gerek yoktur. işlem hakkında sorunuz varsa yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*