Anasayfa / Donanım / Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Laptop Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

En önemli olan unsur tv reklamlarında gördüğünüz reklamda güzel olan markalara gözününüz kapalı kanmayın elbette iyi bir bilgisayar olabilir ama bunlara kanmayın laptop alırken internet sitelerini takip edebilirsiniz buradaki kampanyalardanda haberdar olabilirsiniz internette yapacağınız 1 haftalık bir araştırmada en ucuza en iyi bilgisayarı alabilirsiniz. Alacağınız web siteye dikkat ediniz her site güvenilir olmayabilir. Hepsiburada-gittigidiyor-darty önerebileceğim alışveriş siteleridir.

Reklamlar

Laptop-ozengen
Laptop satın alırken dikkat etmeniz en önemli unsurlardan biri ısınma problemidir. Laptopların çoğu belli bir süre çalıştıktan sonra ısınarak kapanır satın aldıktan sonra harici bir soğutucu kullanmanız gerekebilir buda kötü bir görüntü ve uğraştır. Bunlara gerek kalmaması için laptop alırken ısınma problemi yaşatıp yaşatmadığına dikkat etmelisiniz.
Eğer kişisel işlerinizi yapacağınız bir laptop arıyorsanız max 1000 tlye film, sosyal paylaşım siteleri vs gezebileceğiniz şık bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.

Fakat ben oyun oynayan bir kişiyim bilgisayarım oyunları kaldırsın diyorsanız , en az 4gb ram bulunmalıdır. İşlemci hızına göre alacak olursanız 2 çekirdekli 2+GHz bir işlemci işinizi görecektir. Ekran kartınızın minimum 1 GB olaması sizin normal denecek gerek online ortamda oyunan oyunları oynamanıza olanak sağlıcaktır.
Tabi bu özellikleri arttırabilir daha kaliteli oyunlarıda oynayabilirsiniz.
Netbook Alırken Dikkat
Netbook alacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsur bir çoğunda CD/DVD Room bulunmamaktadır. 11.6 inch Ekrana sahip olan netbooklarda bulunmazken , 13.3 inch ekrana sahip olanların bir çoğunda bulunmaktadır.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*