Anasayfa / Donanım / Windows 10 driver güncellemesi nasıl kapatılır

Windows 10 driver güncellemesi nasıl kapatılır

Windows 10 işletim sistemlerinde, güncellemeler aracılığıyla donanım sürücüleri otomatik olarak yüklenmektedir. Windows güncellemeleri sonrası driver’lar yanlış yüklenebilir veya update üzerinden güncellemeler performansınızı düşürebilir. Bu durumla karşılaşmamak için driver’ların güncellenmesini kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Windows güncellemelerini tamamen kapatarak bunu engelleyebilirsiniz fakat güvenlik ve performans güncellemeri sisteminiz için faydalıdır. Bu durumda yapmamız gereken sadece driver yüklemelerini kapatmak olacaktır. Windows güncellemeleri ile driver yüklenmesini kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Otomatik driver güncellemesi nasıl kapatılır ?

Denetim masasında aygıtlar ayarlarına giriş yapmamız gerekiyor. Ayarlara giriş yapmak için;

Reklamlar

Denetim Masası\Donanım ve Ses\Aygıtlar ve Yazıcılar menülerine giriş yapın.

Aygıtlar seçeneğinde bilgisayarınızı göreceksiniz. Bilgisayarınıza sağ adınıza sağ tıklayarak “Aygıt yükleme ayarları’na” giriş yapın.

Cihaz yükleme ayarlarında “Cihazlarınız için kullanabilen üretici uygulamalarını ve özel simgeleri otomatik olarak indirmek ister misiniz ?” seçeneğde “Hayır” seçeneğini işaretleyerek değişiklikleri kaydedin.

Ayarları yapabilmek için sistem yöneticisi olmanız gerekmektedir. İşlemleri yaptıktan sonra driver’larınız otomatik olarak güncellenmeyecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*