Anasayfa / Mobil / iPhone X ve 8 Ekran goruntusu nasıl alınır

iPhone X ve 8 Ekran goruntusu nasıl alınır

iPhone X, Apple tarafından tanıtıldı. Telefon kullanılmaya başladıktan sonra muhtemelen kullanıcılar tarafından iPhone X ve 8 ekran goruntusu nasıl alınır ? Sorularını sıkça duyacağız.

Reklamlar

iPhone telefonlarda alışık olduğumuz Home tuşu yeni telefonlarda artık yer almıyor. Eskiden Home tuşu ve power tuşu ile ekran görüntüsü alabiliyorduk fakat yeni cihazlarda bu işlem tamamen değişmiş olacak. iOs 11 sürümü ile çıkacak olan telefonlarda ekran görüntüsüne not ekleme, düzenleme ve değiştirme gibi birçok seçenekte eklenecek. Bu sayede ekran göüntülerinizi daha kolay bir şekilde düzenleyerek paylaşabilirsiniz.

iPhone X, 8 Ekran goruntusu nasıl alınır ?

iPhone X ekran goruntusu

Reklamlar

iPhone X ‘de ekran görüntüsü alabilmek için aşağıdaki tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Güç tuşu (power) ve ses açma (unmute) tuşuna aynı anda basılı tutun.

Tuş kombinasyonuna 1 sn süreyle basılı tutmanız halinde ekran görüntüsünü almış olacaksınız. Ayrıca yeni işletim sisteminin sunduğu özellikleri de görebilirsiniz.

iPhone X ve 8 hakkında merak edilenler ve yaşanabilecek muhtemel sorunların çözüm yollarını sitemizde bulabilirsiniz. Henüz resmi bir açıklama bulunmasa da iPhone X’in Türkiye’de Aralık – Ocak aralığında satışa sunulması bekleniyor. Bu tarihler ilerleyen günlerde netleşecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Mrb lar benim kendi sahsi facebook kapandi sonra 4 tane daha face actim oda kapandi sizden yardim istiyorum internette iye ekleme isi yapiyorum benim icin cok onemli lutfen bana donus yapalin en azindan birini kurtaralim ricw ediyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*