Anasayfa / Mobil / iPhone telefon değişimi nasıl yapılır

iPhone telefon değişimi nasıl yapılır

iphone degisim

iPhone telefonunuz arızalandı. Telefonunuzu yeni bir telefonla nasıl değiştirebilirsiniz ? Bildiğiniz gibi Apple garantili ürünlerde arıza durumunda ,  sıfır telefon ile değişim yapıyor. Servis için nasıl randevu alacağınızı ve değişim işlemi için gerekli olan şartları hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Reklamlar

İlk olarak , Apple Store Türkiye‘de destek alabilmeniz için telefonunuzun TR çıkışlı olması gerekiyor. Bunun kontrolü için Ayarlar / Genel /Hakkında seçeneklerine giriş yapın. Model seçeneğinde ,görseldeki gibi “TU” ibaresini görüyorsanız telefonunuz Türkiye’de garantiye giriyor anlamına geliyor.

iphone hakkinda

Reklamlar

Hangi durumlarda telefonunuzu değiştiremezsiniz ?

1. Yurtdışından alınan telefonlara ülkemizde destek verilmemektedir.

2. Cihazınızda arızadan bağımsız olarak herhangi bir darbe veya hasar varsa garanti dışıdır. Örneğin: Power butonunuz arızalı fakat düşmeden kaynaklı olarak telefonunuzun kasasında hasarlar var. Bu durumda herhangi bir değişim hakkınız yoktur.

3. Kaza, suistimal, hatalı kullanım, sıvı teması, yangın, deprem veya başka dış etkenlerden kaynaklanan hasarlar. Bazı durumlarda müsteri memnuniyeti sunmak adına hizmet verilebilir. Örneğin: 1.000 TL vererek üst model alma şansınız olabilir. Bunun için aşağıdaki yolları takip ederek randevu almanız gerek.

4. Farklı bir ürün kullanımından kaynaklı olan arızalar. Kullandığınız kapak, koruyucu vs. kaynaklı sorunlar’a destek verilmemektedir.

5. Apple’ın yazılı izni olmaksızın işlevselliğini veya kapasitesini değiştirmek üzere Apple Ürünü’nde yapılan değişiklikler

6. Apple Ürünü’ndeki seri numarası silinmesi veya bozulması durumunda cihaz değişimi yapılmamaktadır.

Eğer yukardaki durumlardan biri telefonunuzda varsa cihazınızı değiştiremezsiniz. Randevu adımları için aşağıdaki adımları takip edin.

Değişim nasıl yaptırılır ?

Zorlu Center Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

Akasya AVM Apple Store randevu almak için : http://www.apple.com/tr/retail/akasya/

Öncelikle randevu almak istediğiniz mağaza için ilgili linke tıklayarak randevu sayfasına giriş yapın.

Mağaza hizmetleri bölümünden “Genius Bar” seçeneği ile devam edin.

akasya randevu 1

Servis almak istediğiniz Apple ürününü seçin.

akasya randevu 2

Randevu tarihi belirlemek için sağ sol ok tuşlarını kullanabilirsiniz. Uygun tarih bulabilirseniz “Rezervasyon yapın” seçeneğine tıklayarak randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Görselde gördüğünüz gibi; “Bu mağazada boş randevu yok” hatası ile karşılaşıyorsanız malesef randevu alamazsınız. Randevu günü alabilmek için aşağıdaki ipuçlarına dikkat etmeniz gerek.

akasya randevu 3

Apple randevu sorunları çözümü

Burada birçok öneri sunabiliriz fakat sizi boşuna uğraştıracak yöntemleri geçerek tek ve geçerli olan işlemi yapmanızı öneriyoruz. Randevu sistemi her gün saat 00:00’da sıfırlandığı için yapılması gereken bu saatte başkaları randevu almadan almaktır.

Chrome tarayıcınız için ;Easy Auto Refresh eklentisini indirin ve randevu ekranına giriş yapın.

Sayfa eklenti aracılığıyla otomatik olarak belirlediğiniz sürelerde yenilenecektir. Randevular 10’ar dk için verildiğinden burada başkaları randevu almadan boş bir saat belirleyerek randevunuzu almanız gerekiyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*