Anasayfa / Mobil / iPhone şarj olmuyor şarj sorunları çözümü

iPhone şarj olmuyor şarj sorunları çözümü

iPhone’unuz şarj olmuyorsa başlıca yapmanız gereken bazı müdahaleler vardır. Şarj olmama sorunları genellikle donanımsal arızalar nedeniyle ortaya çıkar fakat bazı durumlarda yapacağınız işlemler ile şarj olmama sorununu giderebilirsiniz. Telefonunuz şarj olmuyorsa, sırası ile aşağıdaki işlemleri deneyin.

Reklamlar

1. iPhone’u yeniden başlatın

Telefonunuzda ortaya çıkan birçok sorunda, telefonu yeniden başlatmak sorunu giderecektir. Özellikle telefonunuz uzun süre yeniden başlatılmadıysa, şarj ederken hata alabilirsiniz. Telefonunuz şarj olmuyorsa, yeniden başlatıp tekrar takmayı deneyin.

Reklamlar

2. USB kablonuzu – Şarj cihazınızı değiştirin

iPhone’u bilgisayarınıza veya güç adaptörüne bağlamak için kullandığınız USB kablosunda bir sorun olması da mümkündür. Bunu test etmenin tek yolu, başka bir iPhone kablosunu denemektir. Kırık USB kablonuz olduğunu fark ederseniz, kablonuzu değiştirmeniz gerekecektir. Ayrıca telefonunuzu duvar prizi ile şarj ediyorsanız, alternatif olarak bilgisayara takarak deneyebilirsiniz. Eğer bu şekilde şarj edebiliyorsanız, şarj cihazınızı değiştirmeniz gerekecektir. Şarj adaptörü , cihazınızın şarj olmasını engelleyebilir.

3. Yüksek hızlı bağlantı noktaları kullanın

iPhone’un düzgün bir şekilde şarj edilmesini sağlamak için, doğru yerde şarj ettiğinizden emin olmanız gerekir. iPhone’un yüksek güç talepleri olduğundan, yüksek hızlı USB bağlantı noktaları kullanılarak şarj edilmesi gerekiyor. Bazı klavyelerde ve donanımlarda bulunan USB bağlantı noktaları iPhone’u şarj etmek için yeterli güç sağlamaz. Dolayısıyla, iPhone’unuz şarjı alıyor gibi görünmüyorsa doğrudan şarj edebileceğiniz bağlantı noktalarını kullanın.

4. Şarj soketini kontrol edin

Telefonunuza ceplerinizden veya çantanızdan gelen tiftik iPhone’un şarj soketine veya USB kablonuza sıkışmış olabilir. Sokette tiftik vb. yabancı maddeler varsa varsa, donanımın düzgün şekilde bağlanmasını engelleyebilir ve böylece elektriğin iPhone piline ulaşmasını engelleyebilir. Üfleyerek veya pecete ile soketinizi temizleyerek sorunu giderebilirsiniz.

5. Batarya sorunları

Bu yöntemlerin hiçbiri işe yaramazsa, iPhone’unuzun pilinin öldüğü ve değiştirilmesi gerekiyor. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa Apple servislerinden destek alarak bataryanızı değiştirebilirsiniz. Cihazınızın garantisi dolduysa, arama motorlarından detaylı bir araştırma yaparak uygun fiyatlı bir batarya alıp değiştirebilirsiniz. Bataryanızı alırken kesinlikle orjinal olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Yaşadığınız sorun hakkında detaylı bir yorum atarsanız tekrar yardımcı olmaya çalışabiliriz. Umarım makalemiz faydalı olmuştur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*