Anasayfa / Instagram / Instagramda kısıtlama özelliği nedir

Instagramda kısıtlama özelliği nedir

Instagram’ın sunduğu yeni özelliklerden biri olan “kısıtlama (Restricted)” özelliği, yaptığınız paylaşımlarda küfür, hakaret, şiddet, reklam ve taciz durumlarına karşı önem almanızı sağlayan bir özellik. Paylaştığınız içeriklere bazı kişilerin yorum yapmasını doğrudan engelleyebilirsiniz. Bu sayede yorum alanında sürekli kötü yorum yapan kişilere karşı hesabınızı güvene alabilirsiniz. Bu sayede temiz yorum sayfalarının ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Platform genelindeki farkındalık durumlarıyla zorbalıkla mücadele edilmesi isteniyor. İlerleyen günlerde son derece faydalı olan yeniliğin çok daha fazla profil tarafından kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle çok fazla takipçisi olan hesaplar, kötü yorumlardan oldukça şikayetçi. Instagram yeni özelliği ile bunun önüne geçmeyi planlıyor.

Reklamlar

Instagram kısıtlama özelliği nasıl kullanılır ?

Instagram kısıtlama seçeneği; Ayarlar > Hesap Kısıtlama alanından ve yapılan herhangi bir yorumun üstüne tıklayarak “Kısıtla” seçeneğini kullanarak kullanılabilir.

Bu sayede instagram yorum alanları daha temiz olacak. Hesabını sürekli kötü yorum ve reklam için kullanan hesaplar da daha kolay tespit edilerek kapatılabilecek. Instagram, sahte ve spam hesaplar konusunda her geçen gün yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Kısıtla özelliği hakkında fikirlerinizi yorum ile bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*