Anasayfa / Instagram / instagram hikayeleri kaç saniye ve video süreleri

instagram hikayeleri kaç saniye ve video süreleri

Daha önce Instagram’da hiç video paylaşmadıysanız veya sadece özelliğin sınırlamalarının ne olduğunu merak ediyorsanız, yüklediğiniz videoların ne kadar süre yayınlanacağını merak edebilirsiniz.

Reklamlar

Video süre limiti, instagram videosunu hangi özelliğe yüklediğinize bağlı olarak değişmektedir. İşte bilmeniz gereken süreler;

Instagram hikaye videoları kaç saniye ?

Reklamlar

Hikayelere atılan videoların süresi; 15 saniyedir. Tek hikayede paylaşılan video süresi kısadır fakat 15 saniyeden uzun videolar otomatik olarak ayrı bölümlere ayrılacak ve hepsi aynı anda yüklenebilir.

Instagram Hikayeleri, gününüzün daha küçük bölümlerini paylaşmak için çok sık kullanılan bir yoldur. Hikayelerin süresi 24 saat sonra sona erer ve bu özelliği, kalıcı olarak görüntülenmesini istediğiniz videolardan daha az önemli olan videolar için harika hale getirir.

Instagram gönderi videoları kaç saniye ?

Instagram hesabınızın akışına bir video yüklemek istiyorsanız, bu videonun süresi en fazla 60 saniye olabilir.

60 saniyeden uzun bir video yükleyebilirsiniz, ancak Instagram yayınınızdaki videolar yalnızca bir dakika uzunluğunda olabileceğinden, videonun hangi 60 saniyelik bölümünü göndermek istediğinizi seçmeniz gerekir. 

Canlı yayın videoları kaç saniye ?

Instagram kullanıcıları bir seferde 60 dakikaya kadar canlı yayın yapabilir. Tüm canlı akışlar, daha sonra takipçileriniz tarafından görüntülenebilecek videolar olarak kaydedilir, ancak isterseniz yeniden izleme özelliğini devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

60 dakikalık süre sınırınız dolduktan hemen sonra tekrar canlı yayına geçebilirsiniz, ancak bu sayede 60 dakikalık bir video yayını ve kaydı daha uzatmaya başlayabilirsiniz.

IGTV video süreleri

IGTV’deki videoların çoğu kullanıcı için 15 saniye ile 10 dakika arasında uzunlukta olması gerekiyor. Büyük bir takipçi sayısına sahip doğrulanmış hesaplar ve hesaplar, 60 dakikaya kadar uzunluktaki IGTV videoları yayınlayabilir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*