Anasayfa / İnternet / İnstagram Hesabı Nasıl Anıtlaştırılır

İnstagram Hesabı Nasıl Anıtlaştırılır

İnstagram hesap anıtlaştırma nedir ? İnstagram’da vefat etmiş birinin hesabı, bu kişinin birinci dereceden akrabalarının başvurusu ile tamamen kaldırılabilir veya anıtlaştırılabilir. Vefat eden kişinin hesap güvenliğini sağlamak veya üzücü atıfların yapılmasını engellemek amacıyla instagram tarafından sunulan bir özelliktir.

Reklamlar

Vefat eden kişinin hesap bilgileri kesinlikle verilmez. Anıtlaştırma veya tamamen kapatma yoluyla hesap güvene alınabilir.

Anıtlaştırılmış hesap özellikleri;

Reklamlar
  1. Instagram anıtlaştırılan hesaplara giriş yapılmasına izin vermez.
  2. Anıtlaştırılan hesaplarda herhangi bir değişiklik yapılamaz. Bunlara beğeniler, takipçiler, etiketler, gönderiler ve yorumlar dahildir.
  3. Vefat eden kişiye herkes Instagram Direct kullanarak fotoğraf veya video gönderebilir.
  4. Vefat eden kişinin paylaştığı gönderiler (ör. fotoğraflar, videolar) Instagram’da kalır ve paylaşıldıkları hedef kitle bunları görebilir.
  5. Anıtlaştırılan hesaplar Paylaş ve Keşfet gibi herkese açık alanlarda görünmez.

Anıtlaştırma veya hesap kapatma başvurusu nasıl yapılır ?

Anıtlaştırma başvuru yapmak için #Tıklayın.

Vefat eden kişinin hesabını silme başvurusu için #Tıklayın.

instagram-hesap-anitlastirma

Bu başvurular sadece birinci derecce akrabalar tarafından yapılabilir. Yukardaki formu kullanarak gerekli taleplerinizi iletebilirsiniz. Formu gönderirken vefat eden kişiyle akrabalığınızı gösteren bir yanıt sunmak zorundasınız. Aksi durumda talebiniz reddedilebilir. ÖrnekVefat eden kişinin doğum belgesi Vefat eden kişinin ölüm belgesi Vefat eden kişinin veya mirasının yasal temsilcisi olduğunuza dair resmi belge. Bu belge, sizin ve yakınınızın isminin net olarak okunabildiği, vefat eden kişinin doğum belgesi veya vefat eden kişinin veya mirasının yasal temsilcisi olduğunuza dair resmi belge olabilir. Bu belgeye ek olarak nüfus cüzdanınıfotokopisi ekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*