Anasayfa / Mobil / i̇thalat yoluyla kaydedilen imei nedir

i̇thalat yoluyla kaydedilen imei nedir

IMEI sorgulama sonuçlarından biri olan, İthalat yoluyla kaydedilen IMEI; tamamen yasal yollar ile ülkeye sokulmuş ve ithalatçı firma tarafından BTK’ya kayıt ettirilmiş ürünlerdir. Firma bu ithal ettiği ürünlerin imei numaralarını bizzat teslim edip ücreti ile kayıt ettiriyor. Sanayii bakanlığından gerekli izinleri almış, yurtdışından ürün ithal etmek için gerekli koşulları sağlamış ve ithalat belgesine sahip, gerekli teknik servis hizmetini vereceği garanti altına alınmış firmalar tarafından cihazınızın ülkeye sokulduğu anlamına geliyor.

Reklamlar

NOT: IMEI numaranızı, cihazınızın numara çevirme ekranına *#06# yazarak öğrenebilirsiniz.

IMEI sorgusu sırasında tek dikkat etmeniz gereken nokta, sorguladığınız imei ile cihazınızın model bilgilerinin eşleşmesidir. Bazı firmalar, farklı telefon marka ve modelini kaydettirebiliyor veya kaçak bir imei kullanıyor olabilirsiniz. Eğer marka/model bilginiz eşleşiyorsa herhangi bir sorun olmadığı anlamına geliyor.

Reklamlar

İthalat yoluyla kaydedilen cihazlar, firmanın verdiği garanti süresi boyunca garantilidir. E-devlet BTK sorgulama ekranı ile mobil cihazınızın yasal yollar ile ithal edilip edilmediğini ve kayıp/çalıntı olup olmadığını, cihazınıza ait IMEI numarasını sorgulatarak öğrenebilirsiniz.

IMEI numaranızı sorgulamak için E-devlet imei sorgulama ekranını kullanabilirsiniz. Bu alan haricinde, herhangi bir site veya kurum sayfalarında imei numaranızı sorgulamamanızı öneririz. Bazı korsanlar, sahte sayfalar ile imei sorgulama yaptırarak, cihazınızın imei numarasını çalmaktadır.

Bu tarz bilgileri sadece resmi kurumlara ait sitelerde veriniz. Cihaz kayıt problemleri ve diğer sorularınız için yorum yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*