Anasayfa / Donanım / HP Bios nasıl güncellenir

HP Bios nasıl güncellenir

Hp masaüstü ve laptop bilgisayarlarda, bios güncelleme işlemi oldukça kolaydır. Normalde bios güncelleme riskli bir iştir fakat hp’nin sunduğu yazılım sayesinde, amatör kullanıcılar bile bios güncellemesini kolayca yapabilir. Bios güncelleme işlemine başlamadan önce eğer laptop kullanıyorsanız cihazınızı fişe takın. Masaüstü bilgisayar kulanıyorsanız elektrik problemi yaşamadığınızdan emin olun. Kısacası, işlemin yarım kalmaması için gerekli önlemleri almanız gerekiyor.

Reklamlar

Güncel bios sürümünü edinebilmek için bilgisayarınızın model bilgisini biliyor olmanız gerekiyor. Eğer bilgisayarınızın modelini bilmiyorsanız; Başlat > Çalıştır’a dxdiag yazarak, sistem modeli ekranından cihazın modelini öğrenebilirsiniz.

Hp bilgisayar bios güncellemesi nasıl yapılır ?

Hp support adresine giriş yapıyoruz.

Reklamlar

https://support.hp.com/tr-tr/drivers

Açılan ekrana bilgisayar modelinizi girerek, cihazınızı bulun. Sürücüler ekranında BIOS sekmesi altında, yayınlanan en güncel sürümü görebilirsiniz.

INDIR seçeneğine tıklayarak indirin.

İndirdiğimiz yazılımı çift tıklayıp çalıştırıyoruz. Yazılımı çalıştırmadan önce arka planda çalışan tüm yazılımları durdurun.

HP BIOS Update and Recovery ekranında “Güncelleme” seçeneğini işaretleyerek ileriye tıklayın.

Güncelleme işlemi ortalama 1-2 dk sürecektir. İşlemden sonra bilgisayarınız kapatılacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı açarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bios güncellemeleri, çeşitli hata ve performans iyileştirmeleri içermektedir. Bu yüzden bios versiyonunuzu güncel tutmak, bilgisayarınızın performansı için oldukça faydalıdır.

Bios güncelleme sırasında bir hata alıyorsanız, yorum olarak paylaşmanız halinde yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*